ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

قانون بودجه ۱۴۰۳: شهرداری‌ها باید ۱۵ روزه مجوز حفاری فیبر نوری بدهند

براساس قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور، شهرداری‌ها مکلف شده‌اند حداکثر در ۱۵ روز مجوز حفاری فیبر نوری را برای اپراتورها صادر کنند.

ایمان بیک
نوشته شده توسط ایمان بیک | ۷ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۰:۲۰

براساس قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور، شهرداری‌ها مکلف شده‌اند حداکثر در ۱۵ روز مجوز حفاری فیبر نوری را برای اپراتورها صادر کنند.

به گزارش دیجیاتو، بخش اول قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور، روز ۲۹ اسفندماه گذشته ابلاغ شد. موضوع عدم همکاری شهرداری‌ها با اپراتورهای فیبر نوری همواره یکی از مهم‌ترین گلایه‌های این شرکت‌ها بوده است. حالا در بند «پ» ماده ۱۱ قانون بودجه، برای این مشکل چاره‌اندیشی شده است.

براساس این بند، شهرداری‌های سراسر کشور و وزارت راه و شهرسازی مکلفند به‌منظور تسریع و تسهیل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در توسعه شبکه فیبر نوری، مجوز حفاری و نصب تجهیزات فیبر نوری در معابر شهری و معابر خارج از شهر را حداکثر ۱۵ روز پس از دریافت تقاضای کارور اپراتور معرفی‌شده از سوی وزارت ارتباطات و با رعایت شرایط، ضوابط و تعرفه‌های مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارائه کنند.

انتقال موجودی حساب به صندوق توسعه فیبر نوری

همچنین براساس بند «ب» همین ماده، مانده حساب توسعه شبکه تار (فیبر نوری) که در بند «س» تبصره ۷ قانون بودجه سال ۱۴٠٢ پیش‌بینی شده بود، پس از تأسیس صندوق توسعه فیبر نوری به حساب صندوق انتقال می‌یابد. علاوه‌براین، مبالغ کمک‌پرداختی به اپراتورهای ارتباطی از محل منابع این صندوق نیز از مالیات معاف شده است.

گفتنی است که براساس گزارش‌های وزارت ارتباطات، در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲، میزان پوشش در پروژه فیبر نوری و منازل و کسب‌وکارها از ۷ میلیون عبور کرد. وزارت ارتباطات پیش‌بینی کرده که با تصویب این ماده قانونی، میزان پوشش شبکه فیبر نوری در پایان سال به دو برابر برسد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • M1Mmir
    M1Mmir | 3 هفته قبل

    روند مثبتی دیده میشه اوی دولت برای توسعه فناوری
    ایکاش خیلی وقت پیش به این فکر می افتادند

مطالب پیشنهادی