ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ریتون
تکنولوژی

«ریتون» با مشارکت بیمه پاسارگاد و داتین آغاز به کار کرد

«بیمه‌ پاسارگاد» و «داتین» تصمیم گرفتند در مشارکت با هم، فعالیت‌های فناورانه خود را در حوزه بیمه در شرکتی با نام «ریتون» متمرکز کنند.

ایمان بیک
نوشته شده توسط ایمان بیک | ۱۸ تیر ۱۴۰۳ | ۱۷:۱۲

«بیمه‌ پاسارگاد» و «داتین» با سابقه ارائه راهکارهای فناورانه بزرگ‌مقیاس برای نهادهای صنعت بانکی و مالی تصمیم گرفتند فعالیت‌های فناورانه‌شان را با مشارکت هم در حوزه بیمه در شرکتی با نام «ریتون» متمرکز کنند.

به گزارش دیجیاتو، ریتون فعالیتش را با هدف ارائه راهکارهای جامع، نوین و فناوری‌محور بیمه‌گری و با رویکرد پوشش خلأهای فعلی زیست‌بوم بیمه کشور در حوزه راهکارهای نرم‌افزاری و زیرساختی آغاز کرده و قصد دارد با ارائه معماری فنی به‌روز و استاندارد در کنار ساختاری چابک و جوان، بسترساز تغییروتحول در حوزه فناوری صنعت بیمه شود.

ریتون ادامه فعالیت‌های بیمه‌ای داتین و بیمه پاسارگاد است که حالا با بیش از صد همکار متخصص و خبره فناوری اطلاعات و حوزه بیمه، تلاش می‌کنند زیرساخت‌های مدنظر بازیگران صنعت بیمه را با به‌کارگیری بیشتر فناوری اطلاعات آماده کنند و تحول دیجیتال را در صنعت بیمه رقم بزنند.

ریتون؛ راهکارساز برای بازیگران صنعت بیمه

«فرهنگ فرزان»، مدیرعامل ریتون، در توصیف چشم‌انداز این شرکت گفت: «ریتون شرکت فناورانه‌ای‌ است که با تفکر تهیه زیرساخت‌های صنعت بیمه و با رویکرد طراحی گستره خدمات برخط برای زیست‌بوم بیمه کشور شکل گرفته است. تلاش ما این است که در ریتون راهکارهایی جامع و مبتنی‌بر تکنولوژی و با تمرکز و تأکید بر داده‌محوری بسازیم و مسیر دستیابی به تحول دیجیتال در صنعت بیمه را هموارتر کنیم.»

او با برشمردن راهبردهای کلیدی «تحول دیجیتال» و «فراگیری مالی» به‌عنوان اساس شکل‌گیری ریتون، عمده فعالیت‌ها را این‌طور شرح داد: «عمده فعالیت‌های فناورانه ریتون به تأمین لایه‌های زیرساختی نرم‌افزاری برای ارائه‌دهندگان انواع خدمات بیمه‌ای معطوف خواهد بود و تلاش می‌شود تمامی نیازهای آنها پوشش داده شود. ریتون صرفاً نرم‌افزار Core بیمه‌گری را توسعه نخواهد داد، بلکه این زیرساخت بزرگ‌مقیاس را شرط لازم برای ارائه خدمات نوآور و بسترساز ظهور راهکارهای خلاق و داده‌محور می‌داند و قصد دارد بستری ایجاد کند که علاوه‌بر شرکت‌های بیمه‌گر به‌عنوان بازیگران کلیدی و محوری صنعت، سایر بازیگران و ذی‌نفعان ازجمله بیمه‌گذاران حقیقی و حقوقی، ارزیابان خسارت و اینشورتک‌ها نیز بتوانند مبتنی‌بر این زیرساخت‌نرم‌افزاری فعالیت و نیازهای فناورانه خود را با اتصال به سرویس‌ها و APIهای متنوع ارائه‌شده مرتفع کنند.»

«محمد نژادصداقت»، مدیرعامل داتین، نیز با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «در مشارکت با بیمه پاسارگاد، شرکت «ریتون» را شکل دادیم تا با تمرکز و چابکی بیشتر در مسیر تحول دیجیتال صنعت بزرگ بیمه فعالیت کنیم. پیچیدگی‌ها و ویژگی‌های خاص صنعت بیمه، ایجاب می‌کرد تا مدل مشارکت را برای حداکثر هم‌افزایی انتخاب کنیم. امیدوارم ریتون منشأ تحولی جذاب در صنعت بیمه باشد.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی