ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی مولد در بیکسبی
تکنولوژی

سامسونگ ظاهراً با افزودن هوش مصنوعی مولد به بیکسبی، در پی متحول‌کردن آن است

سامسونگ برای جا نماندن از رقابت، باید بیکسبی را با هوش مصنوعی مولد احیا کند.

نیما جلالی
نوشته شده توسط نیما جلالی | ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ | ۲۲:۰۰

دنیای هوش مصنوعی نسبت به چند سال گذشته با تغییرات زیادی مواجه شده است و بازیگران این حوزه باید محصولات خود را با ترندهای روز همگام کنند. دستیار صوتی بیکسبی سال‌هاست که روی دستگاه‌های هوشمند سامسونگ حضور دارد؛ اما ظاهراً سامسونگ سرانجام دریافته است که ادامه این روند به شکست بیکسبی منجر می‌شود. به‌همین‌ترتیب، شاید کره‌ای‌ها با افزودن هوش مصنوعی مولد به این دستیار صوتی، آن‌ را متحول کنند.

دستیار صوتی بیکسبی به هوش مصنوعی مولد نیاز دارد

هوش مصنوعی مولد در بیکسبی

در گزارش جدید CNBC، این رسانه با یکی از مدیران ارشد سامسونگ، «وون-جون چویی»، مصاحبه کرده و صحبت‌های این مقام کره‌ای را بازتاب داده است. این مدیر می‌گوید سامسونگ می‌تواند هوش مصنوعی مولد را به دستیار صوتی اختصاصی خود بیفزاید؛ زیرا این غول کره جنوبی در پی افزایش هرچه بیشتر محصولات خود خواهد بود. طی این چند سال، دنیای هوش مصنوعی از همیشه پیشرفته‌تر شده و با ظهور چت‌بات‌های قدرتمندی چون ChatGPT، اکنون رقابت در این حوزه سخت‌تر از قبل است.

چت‌بات‌های جدید به هوش مصنوعی مولد مجهز شده‌اند و همین می‌تواند برگ برنده آن‌ها باشد. به‌لطف حضور هوش مصنوعی مولد پیشرفته، کاربر می‌تواند پاسخ سؤالات پیچیده خود را ساده‌تر از بیکسبی در چت‌بات‌های رقیب پیدا کند. بی‌بهرگی بیکسبی از این قابلیت‌ها سبب شده است تا کاربران کمتر از قبل سراغ دستیار صوتی سامسونگ بروند. همچنین مواردی چون تولید عکس و ویدیو با هوش مصنوعی در یک چشم‌به‌هم‌زدن قابل‌ اجرا هستند. آقای چویی در این مصاحبه تصریح کرد:

«من معتقدم که با ظهور فناوری هوش مصنوعی مولد و LLM (مدل زبانی بزرگ)، باید نقش بیکسبی در اکوسیستم را از نو تعریف کنیم تا این دستیار صوتی به هوش مصنوعی مولد مجهز شود و در آینده هوشمندتر باشد. این کار مکالمه‌ای طبیعی‌تر و رابطی برای پشتیبانی از محصولات مختلف سامسونگ را فراهم می‌کند.»

به‌جز این، اپل در رویداد بعدی WWDC خود به‌دنبال ارائه قابلیت‌های هوش مصنوعی در اکوسیستم اختصاصی‌اش خواهد بود. به‌همین‌ترتیب فشار روی سامسونگ در آینده حتی بیشتر خواهد شد؛ بنابراین دور از انتظار نیست که سامسونگ هرچه زودتر با افزودن هوش مصنوعی مولد به بیکسبی، آن‌ را به رقیبی قدرتمند در این حوزه بدل کند. هرچند کار سامسونگ چندان راحت نیست و بازطراحی الگوریتم‌ها و روند عملکرد بیکسبی به زمان و هزینه قابل‌توجهی نیاز دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی