ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

طراحی «سیم‌کارت خاص» برای توریست‌ها جهت «استفاده بهتر از فضای مجازی» در سفر به ایران

وزیر ارتباطات از طراحی یک سیم‌کارت خاص برای گردشگران برای استفاده بهتر از اینترنت در سفرشان به ایران خبر داد.

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۵ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۷

وزیر ارتباطات با اعلام اینکه توریست‌ها و گردشگران خارجی در سفر خود به ایران به‌خاطر فیلتر‌شدن اینستاگرام و واتساپ با مشکلاتی همراه شده‌اند، از طراحی یک «سیم‌کارت خاص» برای این دسته از افراد خبر دارد. جزئیاتی از ویژگی‌های این سیم‌کارت اعلام نشده است، اما به‌نظر می‌رسد این سیم‌کارت بدون فیلتر بوده تا گردشگران بتوانند از این دو پلتفرم استفاده کنند.

به گزارش دیجیاتو، خبرگزاری میراث آریا (میراث فرهنگی) در مصاحبه‌ای کوتاه با میراث آریا درخصوص برنامه این وزارتخانه به‌منظور طراحی سیم‌کارت‌هایی خاص برای گردشگران خارجی حاضر در ایران، گفت: «شنیده شده است که توریست‌ها و گردشگران خارجی در کشور به‌دلیل فیلترینگ دو پلتفرم واتس‌آپ و اینستاگرام کمی دچار مشکل شده‌اند.»

او همچنین افزود: «در نظر داریم با توجه به محدودیت استفاده از این دو پلتفرم، برای گردشگران خارجی که به کشورمان سفر کرده‌اند، سیم‌کارت‌های خاصی را طراحی کنیم که این افراد بتوانند در مدت حضور خود در ایران راحت‌تر و بهتر از فضای‌مجازی استفاده کنند.»

آذرماه امسال بود که اعلام شد ۸۵ درصد از گردشگران خارجی از سفر به ایران منصرف شده‌اند. «جمشید حمزه‌زاده»، رئیس جامعه هتل‌داران، این خبر را اعلام کرده و رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران نیز این میزان کاهش را تا نود درصد تخمین زده بود. همچنین به‌نظر می‌رسد سیم‌کارتی که وزارت ارتباطات از آن صحبت کرده است، در دسته‌بندی اینترنت با سطوح دسترسی متفاوت جای می‌گیرد که این روزها از آن زیاد صحبت می‌شود. چندی پیش اعلام شد اینترنت بدون فیلتر برای اساتید دانشگاه نیز ارائه خواهد شد و شنیده‌ها حکایت از این دارد که برخی مقامات و شرکت‌ها نیز از اینترنتی با سطح دسترسی متفاوت نسبت به سایر مردم استفاده می‌کنند. کارشناسان این موضوع را «اینترنت طبقاتی» می‌دانند؛ هرچند وزیر ارتباطات بارها تأکید کرده که این نام‌گذاری درست نیست و آن‌ها کاری می‌کنند تا اقشار بتوانند بنا به نیاز خود، از اینترنت استفاده بهتری داشته باشند.

واکنش‌های زیادی پس از اعلام خبر طراحی این نوع سیم‌کارت گردشگری در فضای مجازی صورت گرفته است و کاربران از این موضوع انتقاد کرده‌اند. هنوز ویژگی‌های بیشتری از نحوه دریافت این سیم‌کارت اعلام نشده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (5 مورد)
 • Mohammad Sadegh Manafi
  Mohammad Sadegh Manafi | ۶ اسفند ۱۴۰۱

  پس ما چی؟!

  • Farzad6058
   Farzad6058 | ۶ اسفند ۱۴۰۱

   شما ؟ مردم عادی ؟
   استدلال مسئولین : چه لزومی دارد سطح دسترسی یک ایرانی با یک گردشگر در یک اندازه باشد

 • mehdy.z
  mehdy.z | ۵ اسفند ۱۴۰۱

  صفت مناسب برای عنوان این خبر پیدا کنید!!!!!

 • Saeed Tgnsuq
  Saeed Tgnsuq | ۵ اسفند ۱۴۰۱

  یعنی یه آدم چه قدر می‌تونه هموطنان خودشو تحقیر کنه، بی شرف

 • Farzad6058
  Farzad6058 | ۵ اسفند ۱۴۰۱

  این خبر خیلی توهین آمیزه

مطالب پیشنهادی