ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

استیو جابز ChatGPT
تکنولوژی

اگر استیو جابز زنده بود درباره ChatGPT چه می‌گفت؟ پاسخ خود ChatGPT را با صدای استیو جابز بشنوید

ChatGPT‌ این‌بار سناریوی ویدیویی را نوشته است که در آن استیو جابز با صدایی شبیه‌سازی‌شده، درباره این چت‌بات صحبت می‌کند.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۳ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۹:۰۰

چت‌بات مبتنی بر هوش مصنوعی ChatGPT که این روزها حسابی سروصدا بپا کرده، حالا برای ساخت ویدیویی از زبان مدیرعامل فقید اپل، «استیو جابز» مورد استفاده قرار گرفته است. ویدیویی در ردیت و یوتوب وایرال شده که در آن نظر جابز را با صدای شبیه‌سازی‌شده خودش درباره ChatGPT می‌شنویم؛ البته متن این ویدیو را خود ChatGPT نوشته است.

سازنده ویدیو با نام «Synthetic Voices» در کانال یوتوب خود این ویدیو را با عنوان «Steve Jobs on ChatGPT: The Future of AI Communication» منتشر کرده است.

نظر استیو جابز درباره ChatGPT

همان‌طور که در ویدیوی بالا مشاهده می‌کنید، صدای پخش‌شده شباهت زیادی با صدای استیو جابز دارد. متن این ویدیو هم توسط خود ChatGPT نوشته شده است. درواقع سازنده این ویدیو از ChatGPT می‌پرسد که اگر استیو جابز زنده بود، چه نظری درباره آن داشت؟ در ادامه جواب این چت‌بات، توسط هوش مصنوعی مبتنی بر یادگیری ماشینی elevenlabs.io خوانده می‌شود.

فناوری پیشرفته مورد استفاده در این ویدیو، با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی و شبیه‌سازی صدا، توانسته است صدایی بسیار شبیه به استیو جابز ایجاد کند و با استفاده از همین صدا، متن نوشته‌شده توسط ChatGPT را بخواند. اگر فکر می‌کنید صدای شبیه‌سازی‌شده استیو جابز ترسناک است، باید بگوییم که هوش مصنوعی VALL-E مایکروسافت می‌تواند تنها با نمونه‌های 3 ثانیه‌ای، هر صدایی را تقلید کند.

با توجه به پیشرفت‌های چشمگیر هوش مصنوعی در سال‌های اخیر و به‌ویژه عملکرد قابل‌توجه ChatGPT، به‌نظر می‌رسد باید منتظر دوره جدیدی در دنیای فناوری باشیم؛ دوره‌ای که می‌تواند هم جذاب و هم ترسناک باشد.

نظر شما درباره آینده هوش مصنوعی و البته ویدیوی استیو جابز چیست؟ اگر استیو جابز زنده بود، به نظرتان می‌توانستید جعلی‌بودن صدایش را تشخیص دهید؟

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی