ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رکورد تتریس
تکنولوژی

نوجوان 15 ساله شش رکورد جهانی بازی تتریس را شکست

این فرد توانست با ثبت رقم خارق‌العاده 16.7 میلیون امتیاز، رکورد جدیدی را در بازی تتریس ثبت کند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۷:۳۰

در اواخر سال 2023، «ویلیس گیبسون» 13 ساله رکورد تتریس را به رقم 6.8 میلیون امتیاز رساند، اما حالا نوجوان دیگری به‌نام «الکس تاچ» (Alex Thach) با 15 سال سن، توانست این رکورد را به رقم خارق‌العاده 16.7 میلیون امتیاز ارتقا دهد. این بازیکن با ثبت این رقم باورنکردنی، حداقل شش رکورد جهانی تتریس را در دو ماه گذشته شکسته است.

براساس گزارش Tom's Hardware، الکس تاچ یا «الکس T» شش رکورد جهانی تتریس را به‌نام خود ثبت کرد. او همچنین حداقل دو بار از نقطه عطف امتیاز 10 میلیونی فراتر رفت، و به امتیاز بالای 16.7 میلیون رسید. علاوه‌براین، او از مرحله 157 که رکوردار قبلی تا آن پیش رفته بود، عبور کرد و به مرحله 235 رسید. این نوجوان، با ثبت این رکورد، به اولین فردی تبدیل شد که به بالای 10 میلیون امتیاز می‌رسد و توانست جایزه‌ای 2300 دلاری را برنده شود.

رکورد جهانی تتریس شکسته شد

با آنکه الکس تی تنها 15 سال سن دارد، اما یک بازیکن حرفه‌ای در دنیای پررقابت تتریس محسوب می‌شود. او در سن 11 سالگی به جوان‌ترین فرد تاریخ تبدیل شد که توانست امتیازات بازی تتریس نسخه NES را به حداکثر برساند (با امتیاز بیش از 999,999) و نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت. اکنون او برای ثبت رکورد، نسخه TetrisGYM را بازی کرده که نسخه‌ای ارتقایافته محسوب می‌شود و البته توسط جامعه بازیکن‌های تتریس نیز پذیرفته شده است.

همانطور که علاقه‌مندان تتریس می‌دانند، ثبت رکورد در این بازی به مهارت، تکنیک و تمرکز بسیار زیادی نیاز دارد. برای دستیابی به امتیاز بیش از 10 میلیون، یک بازیکن باید بتواند 4 خط از بلوک‌ها را با یک حرکت محو کند، و به‌عبارتی به Tetrises دست یابد. علاوه‌براین، ایجاد امتیاز در مراحل آسان اولیه امری ضروری است، چرا که بلوک‌ها در نسخه NES این بازی در مراحل بالاتر از 100، رنگ‌های خاصی پیدا می‌کند که تقریباً کنترل و دیدن‌ آن‌ها غیرممکن می‌شود.

شما می‌توانید رکوردهای دقیق جهانی بازی تتریس را در Tetris Leaderboard مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی