ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مدت زمان شارژ شدن پاوربانک
آموزش

پاوربانک چقدر باید شارژ شود؟ | صفر تا صد شارژ کردن پاوربانک

پروسه شارژ پاوربانک‌ها به چه شرح است؟

نیما جلالی
نوشته شده توسط نیما جلالی | ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ | ۲۱:۰۰

پاوربانک‌ها از گجت‌های مجهز به باتری هستند که عدم رعایت برخی موارد حین پروسه شارژ می‌تواند از عمر آن‌ها بکاهد. در این مطلب به‌شما می‌گوییم که پاوربانک چقدر باید شارژ شود و چطور پاوربانک را شارژ کنیم. با دیجیاتو همراه شوید.

مدت زمان شارژ شدن پاوربانک چگونه است؟

مدت زمان شارژ شدن پاوربانک

قبل از هرچیز، مسلماً اولین فاکتور در پروسه شارژ پاوربانک، ظرفیت آن است. پاوربانک‌ها در انواع و اقسام ظرفیت‌های مختلف عرضه می‌‌شوند و به‌همین‌ترتیب زمان شارژ آن‌ها با بیشتر شدن ظرفیت باتری افزایش پیدا می‌کند. از طرفی برخی پاوربانک‌ها پروسه شارژ متفاوتی دارند و می‌توانند به‌صورت مستقیم به پریز برق وصل شوند. به‌طور کلی مدت زمان شارژ شدن پاوربانک ١۰۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی حدود ٢ تا ٣ ساعت و مدت زمان شارژ شدن پاوربانک 20000 میلی‌آمپرساعتی حدود ۴ تا ۵ ساعت است.

نکات حیاتی در شارژ پاوربانک

مدت زمان شارژ شدن پاوربانک

برخی نکات اساسی در شارژ کردن پاوربانک وجود دارند که رعایت آن‌ها عمر دستگاه را افزایش می‌دهد. پیش‌ از هرچیز، ابتدا پیشنهاد می‌شود که دفترچه راهنمای پاوربانک را مطالعه کنید. در این دفترچه، اطلاعات فنی پاوربانک قید شده تا باتوجه به آن‌ها، شارژ پاوربانک را به روشی بهینه انجام دهید. به‌عنوان مثال باید شارژری مطابق با استانداردهای پاوربانک خود را تهیه کنید. اصلی‌ترین فاکتور این استاندارد، تطابق ورودی پاوربانک با خروجی آن شارژر خواهد بود.

همچنین باید در نظر داشته باشید که محیط شارژ پاوربانک کاملاً خشک و خنک باشد. باتری‌ها به گرما بسیار حساس هستند و اگر دمای محیط بالا باشد، عمر باتری دستگاه کاهش پیدا می‌کند. محیط‌های مرطوب نیز به‌سادگی پاوربانک شما را خراب خواهند کرد. درنهایت حتماً از شارژر و کابل برندهای معتبر استفاده کنید تا پاوربانک بیشترین بازدهی را داشته باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی