ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

ویلا سوئیسی ؛ از رویا تا واقعیت…

ویلا سوئیسی یا به صورت کلی خانه های پیش ساخته و چوبی از زیبایی منحصر به فردی برخوردار است.

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

ویلا سوئیسی یا به صورت کلی خانه های پیش ساخته و چوبی از زیبایی منحصر به فردی برخوردار است که این ویژگی خوب و انرژی مثبت از چوب نشعت می گیرد. ویلا سوئیسی با نام های دیگری از جمله کلبه هشتی ، ویلا A فریم نیز شناخته می شود. ساخت خانه چوبی نیازمند دانش معماری ویژه ای است که هنوز در کشور عزیزمان ایران جای نگرفته است. از گذشته تاکنون ویلا چوبی های زیادی توسط نجار ها عزیزمان ساخته شده است ولی هیچکدام اصول مهندسی چوبی را رعایت نکرده اند و اغلب از میخ، رنگ و متریال نازک کاری ویلا های بتنی استفاده کرده اند. طبق تحقیقات ما اولین و تنها شرکتی که طبق اصول مهندسی روز دنیا سازه های چوبی خود را طراحی و می سازد زرین ویلا است. این شرکت طراح و سازنده انواع ویلا و به صورت تخصصی خانه چوبی و ویلا پیش ساخته چوبی است. یکی از بزرگترین مزیت های خانه چوبی های ساخته شده توسط این شرکت نیازنداشتن به مجوز است. به عبارتی به دلیل قابلیت جابجایی و پیش ساخته بودن سازه در قانون ساختمان سازی مورد قید نشده و نیاز به مجوز ساخت نمی باشد. با دیجیاتو همراه باشید.

قیمت ویلا سوئیسی

قیمت ویلا سوئیسی به عوامل زیادی بستگی دارد. متریال مورد استفاده در سازه چوبی از اولین مواردی هست که به ذهن می رسد ولی عوامل بیشتری چون طرح، موقعیت مکانی خانه چوبی، نوع ویلا چوبی، طبقه سازه چوبی و ... بستگی دارد.

اجاره کلبه سوئیسی

اجاره ویلا سوئیسی یا ویلا چوبی امروزه بسیار رونق پیدا کرده و استارت آپ هایی در این حوزه فعالیت دارند. برخی از همکاران زرین ویلا نیز به این حوزه ورود نموده اند اما زرین ویلا به طور تخصصی فقط در حوزه طراحی و اجرای خانه چوبی فعالیت می کند. 

نقشه ساخت ویلا سوئیسی

نقشه ساخت ویلا پیش ساخته سوئیسی را دیزاینر های مجموعه طراحی و آماده سازی می کنند. همه امور اجرایی طبق نقشه و اصول از پیش تعیین شده معماران و طراحان پیش میرود. برخی از فعالان این حوزه استفاده از چوب پلاست را بهتر از استفاده از چوب طبیعی روسی می دانند. این باور غلط تنها یک دلیل دارد آن هم منافع شخصی است. چوب پلاست اصلا از مقاومت کافی برخوردار نیست و صرفا برای اجرای دور استخر و محوطه سازی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به معایب استفاده از چوب پلاست می پردازیم، با دیجیاتو همراه باشید.

معایب چوب پلاست چیست ؟

چوب پلاست یکی از محصولاتی می باشد که امروزه در صنعت کاربرد زیادی دارد. شما برای استفاده از چوب پلاست باید به خوبی با مزیت ها و معایب چوب پلاست آشنایی لازم را به دست بیاورید. پلاستیک های بازیافت شده و همچنین ذرات چوبی که کوچک هستند را برای تولید این محصول به کار می ‌گیرند. چوب پلاست نوع جدیدی از متریالی به شمار می‌ رود که از آن برای تولید بیشتر محصولات استفاده می نمایند. مواد اولیه به کار گرفته شده برای تولید این محصول پوست بادام، الیاف، تفاله کاه و پلاستیک های بازیافت شده هستند. این مواد را بعد از اینکه با یکدیگر ترکیب می کنند درون دستگاه‌ های اکسترود می ریزند تا یک خمیر قوام یافته را از آن به دست بیاورند.

عوامل مهم در چوب پلاست

شما برای ساخت ویلا پیش ساخته در زمان استفاده از هر محصولی باید به خوبی از مزایا و معایب آن اطلاع داشته باشید. در واقع باید بدانید که هر محصول موجود درون بازار دارای مزیت ها و معایب متفاوتی است. معایب چوب پلاست که باید با آنها آشنا باشید عبارت است از :

1. انقباض و انبساط چوب پلاست

 یکی از مهمترین معایبی که چوب پلاست دارد این است که دارای انقباض و انبساط بسیار بالایی می باشد. در واقع این محصول امکان دارد که با دریافت حرارت و سرمای بالا دچار انبساط و انقباض شود.

2. زیرسازی برای نصب

جهت نصب چوب پلاست باید زیر سازی به بهترین نحو ممکن انجام گردد. همین مسئله به عنوان یکی از مهمترین ویژگی های چوب پلاست شناخته می شود که افراد آن را به عنوان معایب می‌ شناسند. در واقع شما  برای نصب کردن چوب در خانه چوبی نیازی به زیرسازی نخواهید داشت. ولی جهت نصب چوب پلاست باید زیرسازی بخش مشخص شده را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

3. حس آرامش چوب را ندارد

 بسیاری از افرادی که حس خوبی از چوب دریافت می‌ کنند نمی ‌توانند آن حس را از چوب پلاست دریافت نمایند. در واقع باید بدانید که چوب پلاست زیبایی لازم را دارد ولی مانند چوب احساس آرامش به افراد نمی دهد. بنابراین اگر برای شما اهمیت زیادی دارد که چوب را برای دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده کنید باید بدانید که از چوب پلاست نمی ‌توانید آن ویژگی های مربوط به چوب را دریافت نمایید.

4. کیفیت نصب چوب پلاست بسیار مهم است

کیفیت نصب چوب پلاست در ماندگاری آن بسیار اهمیت دارد. در واقع باید بدانید که اگر نصب چوب پلاست به بهترین نحو ممکن انجام نشود، کیفیت آن کاهش پیدا می ‌کند. به همین دلیل نصب انواع چوب پلاست را باید تنها به افرادی که در این زمینه حرفه ‌ای هستند بسپارید. تجهیزات خاصی برای نصب کردن چوب پلاست مورد نیاز خواهد بود که هر یک از این تجهیزات را تعمیرکاران و نصابان می ‌شناسند.

5. نصاب باید حرفه ای باشد

 نصاب چوب پلاست باید مهارت لازم را برای نصب کردن چوب پلاست داشته باشد. بر همین اساس هر یک از انواع چوب پلاست ها را باید به نصاب حرفه ‌ای چوب پلاست بسپارید دقیقا همچون خانه پیش ساخته چوبی که نیاز به نجار هست.

6. هزینه تولید بالا

 هزینه تولید چوب پلاست به نسبت تولید بسیاری از محصولات دیگر مانند چوب تا حدودی بالاتر است. بر همین اساس تولیدکنندگان زیادی اقدام به تولید چوب پلاست نمی نمایند. چوب پلاست با استفاده از پلاستیک های بازیافتی و خرده چوب ها تولید می‌ شود که نحوه تولید آن تا حدودی پروسه دشواری دارد. به همین دلیل تولیدکنندگان باید هزینه بیشتری را برای تولید این محصول پرداخت کنند. ولی آن را با قیمت کمتر به بازار وارد نمایند. فرآیند تولید چوب پلاست به دانش خاصی نیاز دارد که همین مسئله تولید آن را تا حدودی مشکل تر کرده است.

7. به زودی رنگش از بین می رود

این محصول مانند چوب ترموود نیست، با قرار گرفتن در معرض نور خورشید، زودتر رنگ خود را از دست می دهد. به همین دلیل رنگ های متنوعی را روی آن اجرا می کنند تا کیفیت رنگ آن را افزایش دهند. در واقع باید بدانید که این نمونه معایب چوب پلاست به راحتی قابلیت رفع دارد.

8. زیاد محکم نیست

یکی از دیگر معایبی که مربوط به چوب پلاست می باشد، سنگین نبودن آن است. این محصول وزن زیادی ندارد، این امر موجب شده که به راحتی نصب شود ولی باید بدانید که کیفیت آن زیاد بالا نمی باشد. کیفیتی که از این محصول دریافت می کنید مانند کیفیت چوب نیست. ولی با این وجود اگر به خوبی از چوب پلاست نصب شده نگهداری نمایید، طول عمر زیادی از آن دریافت خواهید کرد.

منبع: زرین ویلا

برای اطلاع بیشتر، مشاوره و سفارش ساخت انواع ویلا با کارشناسان زرین ویلا در تماس باشید.

Zarinvilla.ir

021-91308019

0912-8067833

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی