ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل
نرم افزار و اپلیکیشن

تغییر رویکرد اپل؛ توسعه‌دهندگان حالا راحت‌تر می‌توانند از اپ استورهای جایگزین استفاده کنند

سخت‌گیری اپل در مقابل توسعه‌دهندگان اتحادیه اروپا کمتر شد.

حمیدرضا علیا
نوشته شده توسط حمیدرضا علیا | ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

با انتشار iOS 17.4 تغییرات بزرگی برای آیفون و اپ استور در اتحادیه اروپا، ازجمله فروشگاه‌های اپلیکیشن جایگزین به‌وجود آمده است. اپل ابتدا شرایط سخت‌گیرانه‌ای را برای استفاده از تغییرات این آپدیت در نظر گرفته بود، اما حالا اندکی رویکرد خود را تغییر داده است.

به گزارش وب‌سایت رسمی اپل، این شرکت قبلاً گفته بود توسعه‌دهندگانی که شرایط تجاری فروشگاه‌های اپلیکیشن جایگزین را انتخاب کنند، نمی‌توانند دوباره نظر خود را عوض کنند. اکنون این شرکت محدودیت‌ها را کاهش داده است:

«برای کمک به کاهش ریسک تغییرات غیرمنتظره تحت شرایط جدید، یا اگر صرفاً نظر خود را تغییر دهید، گزینه‌ای به‌منظور بازگشت به شرایط تجاری استاندارد اپل برای اپلیکیشن‌های اتحادیه اروپا ایجاد کرده‌ایم. توسعه‌دهندگانی که شرایط تجاری جدید اتحادیه اروپا را اتخاذ می‌کنند، بار دیگر مجازند به شرایط تجاری اپل برگردند، حتی اگر از نرخ کمیسیون کاهش‌یافته بهره‌مند شده باشند. البته این گزینه تنها تا زمانی که هنوز از گزینه‌های پرداخت جایگزین استفاده نکرده باشید، فعال است. اگر می‌خواهید از این گزینه استفاده کنید، لطفاً هنگام تماس با ما، گزینه توافقنامه‌ها و قراردادها را انتخاب کنید و به الحاقیه شرایط جایگزین اتحادیه اروپا پایان دهید.»

اپل

کوپرتینویی‌ها همچنین در قوانین خود درباره الزام توسعه‌دهندگان به ارائه وثیقه 1,000,000 یورویی برای راه‌اندازی فروشگاه‌های اپلیکیشن جایگزین تجدیدنظر کرده‌اند. اپل می‌گوید توسعه‌دهندگان برای واجدشرایط‌بودن به‌منظور برخورداری از یک بازار اپلیکیشن جایگزین، باید یکی از موارد زیر را انجام دهند:

«(1) ارائه وثیقه‌ای به مبلغ 1,000,000 یورو از یک مؤسسه مالی که حداقل دارای رتبه A باشد. یا (2) فرد به مدت دو سال متوالی یا بیشتر، از وضعیت خوبی در برنامه توسعه‌دهندگان اپل برخوردار باشد و اپلیکیشنی داشته باشد که در اروپا و در یک سال گذشته، بیش از 1 میلیون بار روی iOS نصب شده باشد.»

عدم الزام توسعه‌دهندگان اپ‌استور اپل به شرط نهاد شرکتی

در نهایت این کمپانی می گوید:

«برای اینکه توسعه‌دهندگان بیشتری بتوانند برای شرایط جدید ثبت‌نام کنند، شرط الزام به وجود یک نهاد شرکتی را حذف کرده‌ایم. بنابراین یک نهاد حالا می‌تواند در سطح یک حساب توسعه‌دهنده نیز از این شرایط استفاده کند.»

قبلاً هم اپل در موضوعات دیگری مانند پشتیبانی از اپ‌های تحت وب iOS موضع خود را تغییر داده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی