ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل و اتحادیه اروپا
نرم افزار و اپلیکیشن

Apple Intelligence به دلیل قانون بازارهای دیجیتال با تأخیر در اروپا عرضه می‌شود

اپل به دلیل حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران با تأخیر چند قابلیت جدید خود را در اتحادیه اروپا عرضه خواهد کرد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲ تیر ۱۴۰۳ | ۰۹:۳۰

اپل اعلام کرد Apple Intelligence و چند قابلیت جدید دیگر سال 2024 در اتحادیه اروپا عرضه نخواهد شد. این شرکت به‌دلیل نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی که بر اثر قانون بازارهای دیجیتال (DMA) به وجود آمده است، این قابلیت‌ها را در این منطقه با تأخیر عرضه خواهد کرد.

براساس گزارش CNBC، اپل اعلام کرد سه قابلیتی را که اخیراً رونمایی کرده، ازجمله هوش مصنوعی Apple Intelligence، به دلیل مقررات ضدانحصار بازارهای دیجیتال، سال 2024 در اتحادیه اروپا منتشر نخواهد کرد. البته اپل گفته است با اتحادیه اروپا همکاری خواهد کرد تا راه‌حلی برای عرضه خدمات جدید به کاربران اروپایی فراهم کند.

عرضه‌نکردن Apple Intelligence در اتحادیه اروپا در سال 2024

به گفته اپل، الزامات DMA مبنی‌بر اینکه شرکت‌های شخص ثالث باید بتوانند به این سرویس‌ها برای تعامل‌پذیری دسترسی داشته باشند، می‌تواند به حریم خصوصی و امنیت کاربران صدمه بزند. سخنگوی اپل دراین‌باره بیانیه‌ای برای ورج ارسال کرده است:

«دو هفته پیش، اپل از صدها قابلیت جدید رونمایی کرد که مشتاقیم آن‌ها را به کاربرانمان در سراسر جهان ارائه دهیم. ما از صمیم قلب به دنبال این هستیم که این فناوری‌ها در دسترس همه کاربران قرار بگیرد. بااین‌حال، به‌دلیل نبود قطعیت‌های نظارتی ناشی از قانون بازارهای دیجیتال (DMA)، باور نداریم بتوانیم سه مورد از این ویژگی‌ها –آیفون میرورینگ (Mirroring)، اشتراک‌گذاری صفحه SharePlay و اپل اینتلیجنس– را سال 2024 در اتحادیه اروپا ارائه کنیم.»

قابلیت آیفون میرورینگ (Mirroring)

اپل در این بیانیه می‌گوید نگران است که الزامات DMA ممکن است این شرکت را مجبور کند یکپارچگی محصولاتش را به گونه‌ای تغییر بدهد که حریم خصوصی و امنیت داده‌های کاربران به خطر بیفتد. البته این شرکت در ادامه می‌گوید همچنان متعهد است برای یافتن راه‌حل با کمیسیون اروپا همکاری کند.

سخنگوی اتحادیه اروپا نیز درباره بیانیه اپل گفته است: «اتحادیه اروپا بازاری جذاب با 450 میلیون کاربر بالقوه است و همیشه برای هر شرکتی که بخواهد خدماتی را در بازار داخلی اروپا ارائه دهد، باز بوده است. دروازه‌داران نیز می‌توانند خدماتشان را در اروپا ارائه بدهند، مشروط بر اینکه با قوانین ما برای تضمین رقابت عادلانه مطابقت داشته باشند.»

به‌تازگی گزارش‌ها حاکی از این بوده که اپل و متا به‌زودی با اتهام نقض DMA مواجه خواهند شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی