ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نرم افزار و اپلیکیشن

بلومبرگ: اپل برای استفاده از ChatGPT در iOS 18 هزینه‌ای به OpenAI پرداخت نمی‌کند

به باور اپل، ارائه فناوری‌های OpenAI به صدها میلیون کاربر بهتر از پرداخت هر نوع هزینه‌ای است.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ | ۰۹:۰۰

اپل چند روز پیش در رویداد WWDC 2024 از آغاز همکاری با OpenAI‌ برای آوردن فناوری‌های این شرکت، ازجمله ChatGPT، به محصولات خود خبر داد. درحالی‌که شاید در نگاه اول به نظر برسد این همکاری مبالغ زیادی برای اپل داشته باشد، گزارشی جدید می‌گوید اپل هیچ پولی به OpenAI نمی‌پردازد.

بلومبرگ در گزارش جدیدی اعلام کرده است در این همکاری OpenAI و اپل به یکدیگر پولی نمی‌دهند. طبق این گزارش، به باور اپل این شرکت فناوری OpenAI را در اختیار صدها میلیون کاربر قرار می‌دهد؛ به همین دلیل نباید هزینه‌ای به OpenAI بپردازد. اپل می‌گوید این دسترسی برابر یا حتی بهتر از هر نوع پرداخت هزینه‌ به OpenAI است.

فناوری‌های OpenAI در محصولات اپل

اپل OpenAI

اپل برای کارهای مبتنی‌بر هوش مصنوعی از ChatGPT و مدل زبانی GPT-4o در سیستم‌عامل‌های iOS 18‌ و iPadOS 18 همراه مک اواس سکویا استفاده می‌کند؛ برای مثال سیری با قابلیت‌های ChatGPT می‌تواند لیستی از ایده‌ها بسازد یا مقالات را خلاصه کند. همچنین ابزارهای نوشتاری اپل می‌توانند از ChatGPT برای نوشتن متن استفاده کنند.

کاربران برای استفاده از ChatGPT در سیستم‌عامل‌های اپل نیازی به پرداخت هزینه یا ورود به حساب خود ندارند، بااین‌حال با تهیه اشتراک ChatGPT Plus به قابلیت‌های بیشتری دسترسی پیدا می‌کنند.

طبق گزارش بلومبرگ، OpenAI‌ می‌تواند با ترغیب کاربران اپل به خرید اشتراک پلاس درآمدزایی کند. از سوی دیگر، اگر کاربران از طریق دستگاه‌های اپل این سرویس را تهیه کنند، اپل از آن‌ها کارمزد می‌گیرد. علاوه‌براین، احتمالاً کوپرتینویی‌ها در آینده با شرکت‌های هوش مصنوعی قراردادهای تقسیم درآمد امضا خواهند کرد. با این قراردادها، شرکت‌های هوش مصنوعی که از طریق پلتفرم‌های اپل کسب درآمد می‌کنند، باید به سازنده آیفون هزینه بپردازند.

اگرچه اپل هنوز برنامه‌هایش در حوزه هوش مصنوعی را دقیق اعلام نکرده است، باید منتظر آوردن سایر مدل‌های هوش مصنوعی، مانند جمینای گوگل به iOS، باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی