ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

دونالد ترامپ ایلان ماسک
نرم افزار و اپلیکیشن

دونالد ترامپ ظاهراً پیشنهاد خرید Truth Social را به ایلان ماسک داده بود

واشنگتن پست به‌نقل از منابع آگاه خود می‌گوید دونالد ترامپ تابستان امسال به ایلان ماسک پیشنهاد داده بود که Truth Social را بخرد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۹:۴۵

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور سابق آمریکا، ظاهراً تابستان امسال از «ایلان ماسک» پرسیده بود که آیا مایل به خرید شبکه اجتماعی Truth Social است یا خیر. این شبکه اجتماعی در واکنش به مسدودسازی دسترسی ترامپ به توییتر و پلتفرم‌های دیگر در فوریه 2022 از سوی این سیاست‌مدار راه‌اندازی شد.

واشنگتن پست به‌نقل از دو منبع آگاه ادعا می‌کند که دونالد ترامپ و ایلان ماسک درباره فروش شبکه اجتماعی Truth Social با یکدیگر صحبت کرده بودند. بااین‌حال، این گفت‌وگو سرانجامی نداشت و معامله‌ای شکل نگرفت.

این گفت‌وگوها که پیش‌تر رسانه‌ای نشده بودند، نشان می‌دهد که ماسک و ترامپ در دیدارهای خود درباره مسائل گوناگونی با یکدیگر حرف زده‌اند. مالک شبکه اجتماعی ایکس قبلاً گفته بود که طرفدار آزادی بیان است و به‌همین خاطر دسترسی ترامپ به این پلتفرم را باز کرده بود.

منابع آگاه می‌گویند این دو نفر به‌همراه چند حامی مالی جمهوری‌خواه، چند هفته پیش نیز در پالم بیچ فلوریدا با یکدیگر دیدار کردند. محتوای صحبت‌ها در این دیدار مشخص نیست، اما گفته می‌شود که ترامپ به‌دنبال جذب سرمایه‌های بیشتر برای کارزار انتخاباتی خود بوده است. البته ماسک مدتی قبل در صفحه ایکس خود نوشت که به هیچ‌یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کمک مالی نمی‌کند.

دونالد ترامپ به‌دنبال فروش Truth Social به ایلان ماسک بود

همزمان با دیدار ترامپ و ماسک در تابستان امسال، شبکه اجتماعی Truth Social در شرایط نامساعدی به‌سر می‌برد. یکی از دلایلی که ظاهراً باعث شده ترامپ در پلتفرم ایکس فعالیت نکند (البته او یک تصویر از بازداشت خودش را در ایکس منتشر کرده بود)، ایجاد ارزش مالی برای Truth Social است. بااین‌وجود، در آبان‌ماه در گزارش‌ها آمده بود که این شبکه اجتماعی در آستانه ورشکستگی قرار دارد.

از سوی دیگر، ایلان ماسک با معامله 44 میلیارد دلاری ایکس با چالش‌های مالی زیادی روبه‌رو شد، و منطقی است که تمایلی به خرید یک شبکه اجتماعی دیگر نداشته باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی