ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شبکه اجتماعی ترامپ
نرم افزار و اپلیکیشن

شبکه اجتماعی ترامپ در معرض خطر ورشکستگی قرار گرفت؛ ضرر 73 میلیون دلاری Truth Social

Truth Social در سال گذشته میلادی 50 میلیون دلار و در نیمه اول سال جاری 23 میلیون دلار ضرر کرده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۴ آبان ۱۴۰۲ | ۲۳:۵۹

شبکه اجتماعی Truth Social متعلق به «دونالد ترامپ»، کمتر از دو سال پس از راه‌اندازی اولیه ظاهراً در خطر ورشکستگی قرار دارد. طبق پرونده‌های جدید فدرال، Truth نیز مانند بسیاری از کسب‌و‌کارهای ترامپ، مبالغ هنگفتی را از دست داده و ضرر 73 میلیون دلاری را تجربه کرده است.

براساس اسناد مربوط به پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار، Truth Social از زمان راه‌اندازی در سه ماهه اول سال 2022 تنها 3.7 میلیون دلار درآمد داشته است. در مقابل، این شبکه اجتماعی در آن سال 50 میلیون دلار ضرر کرده است و این میزان برای نیمه اول سال 2023، 23 میلیون دلار گزارش شده است.

ماه‌هاست که شرکتی به‌نام DWAC به‌دنبال ادغام با Trump Media & Technology، کمپانی مالک شبکه اجتماعی Truth Social است تا این شرکت را سهامی عام کند. بااین‌حال، از زمان اعلام برنامه‌های ادغام در سال گذشته، تحقیقات نظارتی و مشکلات مالی سد راه آن‌ها شد و این پرونده نشان می‌دهد که اگر ادغام بین DWAC و TMTG صورت نگیرد، شبکه اجتماعی Truth Social ممکن است چندان دوام نیاورد.

فراز و نشیب شبکه اجتماعی Truth ترامپ

Truth Social در فوریه سال 2022، کمی بیشتر از یک سال پس از این‌که ترامپ از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی ازجمله اینستاگرام و توییتر کنار گذاشته شد، شروع به کار کرد. رئیس جمهور سابق ایالات متحده ادعا کرده بود که این پلتفرم بهشتی برای «آزادی بیان» است.

با این حال Truth Social بلافاصله پس از راه‌اندازی با شکست مواجه شد. کپی کردن لوگوی یک شرکت بریتانیایی، ادعاهای مربوط به سانسور محتوا که برخلاف وعده آزادی بیان بود، و مشکلات متعدد UX ازجمله شکست‌های بزرگ ترامپ در عرصه شبکه‌های اجتماعی بود.

حالا باید دید که آینده این شبکه اجتماعی پر حرف‌وحدیث به کدام سمت‌وسو پیش می‌رود و در صورت تعطیلی Truth Social، ترامپ برای فعالیت کدام پلتفرم را انتخاب خواهد کرد. اکانت او در شبکه اجتماعی ایکس باز شده و با تغییر مالکیت این شرکت، این پلتفرم می‌تواند گزینه خوبی برای فعالیت رئیس جمهور سابق آمریکا باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی