ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل و اپیک گیمز
نرم افزار و اپلیکیشن

عقب‌نشینی اپل؛ با فشار اتحادیه اروپا، حساب توسعه‌دهنده خالق فورتنایت دوباره فعال شد

پس از تحقیقات کمیسیون اروپا، اپل حساب توسعه‌دهنده سازنده فورتنایت را بازگرداند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰

مدتی پیش، اپل به‌دلیل مسدودسازی حساب اپیک گیمز در iOS مورد بررسی اتحادیه اروپا قرار گرفت و حالا «تیم سوئینی»، مدیرعامل این شرکت، می‌گوید که حساب توسعه‌دهنده آن‌ها با فشارهای کمیسیون اروپا بازگردانده شده است. به‌این‌ترتیب این شرکت می‌تواند فروشگاه اختصاصی اپلیکیشن خود را در iOS عرضه کند و از آن پس کاربران اروپایی می‌توانند در آیفون فورتنایت بازی کنند.

براساس گزارش ورج، اپیک گیمز اکنون می‌تواند فروشگاه اپلیکیشن خود را در اتحادیه اروپا عرضه کند. اپل مدتی پیش مجوز توسعه این ناشر بازی را لغو کرده بود، اما اپیک گیمز اکنون می‌گوید که کوپرتینویی‌ها پس از تحقیقات کمیسیون اروپا تصمیم خود را عوض کرده‌اند. به گفته اپیک گیمز، اپل به کمیسیون اروپا متعهد شده است که حساب توسعه‌دهنده این شرکت را دوباره فعال کند. اپیک گیمز اکنون قصد دارد فروشگاه جایگزین اپ استور را عرضه کند تا بازی فورتنایت را به iOS در اروپا بازگرداند.

فورتنایت در اتحادیه اروپا به iOS بازمی‌گردد

اپل این تصمیم را در ایمیلی به سایت ورج تأیید کرده است. سخنگوی اپل می‌گوید: «پس از گفت‌وگو با اپیک، آن‌ها متعهد به پیروی از قوانین، ازجمله سیاست‌های قانون بازارهای دیجیتال ما هستند؛ درنتیجه اپیک سوئد مجاز به امضای مجدد قرارداد توسعه‌دهنده است.»

کمیسیون اروپا وظیفه بازگرداندن مجوز حساب توسعه‌دهنده اپیک را به عهده داشته. اپل پس از تماس‌های این کمیسیون، از تصمیم خود در مورد حذف حساب توسعه‌دهنده اپیک عقب‌نشینی کرد.

درسال 2020، اپل بازی محبوب فورتنایت را از iOS حذف و مدتی پیش نیز حساب توسعه‌دهنده سازنده آن را تعلیق نمود. پس از این قضایا، قانون‌گذاران اتحادیه اروپا شروع به بررسی این موضوع کردند که چرا اپل حساب توسعه‌دهنده اپیک را ممنوع کرده است و همچنین اینکه آیا این حساب با قوانین اروپا مطابقت دارد یا خیر.

حالا قانون بازارهای دیجیتال (DMA) اولین مسئله بزرگ خود را با اپل پشت‌سر گذاشت؛ این اختلاف شرکت اپیک سوئد را از رقابت با اپ استور منع می‌کرد. DMA اتحادیه اروپا رسماً از روز چهارشنبه (16 اسفندماه) اجرایی شده است و به فروشگاه‌های اپلیکیشن شخص ثالث و گزینه‌های پرداخت جایگزین در iOS اجازه فعالیت می‌دهد. البته این قابلیت‌ها صرفاً در اتحادیه اروپا در دسترس است و به گفته اپل، اگر برای مدت طولانی از این محدوده خارج شوید، نمی‌توانید از این امکانات بهره ببرید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی