ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل و اتحادیه اروپا
نرم افزار و اپلیکیشن

اتحادیه اروپا ظاهراً اپل را در پرونده اسپاتیفای 500 میلیون یورو جریمه می‌کند

فایننشال تایمز می‌گوید این جریمه بخشی از حکم پرونده‌ای است که در سال 2019 پس از شکایت رسمی اسپاتیفای آغاز شده بود.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۰

اپل برای اولین‌بار از سوی کمیسیون اروپا احتمالاً حدود 500 میلیون یورو (538 میلیون دلار) جریمه خواهد شد. این جریمه بخشی از نتیجه‌گیری پرونده‌ای است که در سال 2019 پس از شکایت رسمی اسپاتیفای آغاز شد. انتظار می‌رود حکم اتحادیه اروپا درباره پرونده پخش موسیقی، در هفته‌های آینده به‌طور رسمی علنی شود.

براساس گزارش فایننشال تایمز، ظاهراً اتحادیه اروپا به این نتیجه رسیده است که اپل در مسدودکردن راه‌های پرداخت جایگزین در اپلیکیشن‌های پخش موسیقی مانند اسپاتیفای غیرقانونی عمل کرده است. اسپاتیفیای برای فرار از کارمزد 30 درصدی اپل در پرداخت درون‌برنامه‌ای، از راه جایگزین پرداخت استفاده می‌کرد که اپل به روش‌هایی غیرقانونی مانع از این اقدام می‌شد.

جریمه اپل توسط اتحادیه اروپا به‌دنبال شکایت اسپاتیفای

اپل سیاست پرداخت‌ درون‌برنامه‌ای خود را در اپلیکیشن‌ها و بازی‌های مختلف اپ استور اجرا می‌کند، اما تحقیق اخیر کمیسیون اروپا تنها به اپلیکیشن‌های پخش موسیقی محدود بوده است. اپل در این اپلیکیشن‌ها محدودیت‌هایی اعمال کرده که کاربران نمی‌توانند متوجه شوند روش‌های جایگزین دیگری برای پرداخت وجود دارد. به این طریق اپلیکیشن اختصاصی پخش موسیقی اپل، یعنی Apple Music به‌طور ناعادلانه نسبت به رقبای شخص ثالث موردتوجه قرار می‌گیرد.

حکم اتحادیه اروپا اپل را مجبور به مجاز کردن روش‌های پرداخت درون‌برنامه جایگزین نمی‌کند، اما این شرکت باید به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های پخش موسیقی اجازه دهد که کاربران را آزادانه برای خرید اشتراک آنلاین به وب‌سایت خود هدایت کنند. البته خرید از طریق وب‌سایت چون بدون کمیسیون اپل محاسبه می‌شود، مسلماً ارزان‌تر خواهد بود.

با اجرایی‌شدن قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا (DMA) در ماه آینده میلادی، اپل به اسپاتیفای اجازه می‌دهد تا از روش‌های پرداخت جایگزین در اتحادیه اروپا استفاده کند؛ اما اگر این اپلیکیشن بخواهد همچنان در اپ استور باقی بماند، باید 17 درصد کارمزد پرداخت کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی