ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کورم بوک
نرم افزار و اپلیکیشن

گوگل ظاهراً قابلیت اجرای ChromeOS روی دستگاه‌های اندرویدی را توسعه می‌دهد

گوگل ظاهراً با بیلد ویژه «ferrochrome» قصد دارد سیستم‌عامل ChromeOS را روی گوشی‌های اندرویدی پیکسل اجرا بکند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۸:۳۰

گوگل ظاهراً روشی برای اجرای سیستم‌عامل کروم یا ChromeOS در گوشی‌های اندرویدی پیکسل خود توسعه داده است. در این روش گوگل یک بیلد ویژه از این سیستم‌عامل را با استفاده از برنامه «فریم‌ورک مجازی‌سازی اندروید» یا AVF به اندروید می‌آورد. این بیلد ویژه ظاهراً با نام رمز «ferrochrome» روی پیکسل 8 اجرا می‌شود.

اگرچه گوگل در ابتدا اندروید را برای گوشی‌های هوشمند طراحی کرد، اما به‌مرور نسخه‌های مختلفی از این سیستم‌عامل برای سایر محصولات مانند تبلت، ساعت، تلویزیون و داشبورد خودرو ساخته شد. بااین‌حال برای رقابت در بازار کامپیوترهای شخصی، گوگل به‌جای استفاده از اندروید، ChromeOS را ایجاد کرد.

طی سال‌ها، گوگل تعامل اندروید و ChromeOS را نیز بیشتر کرد. برای مثال می‌توان از اپلیکیشن‌های اندرویدی در ChromeOS استفاده کرد. بااین‌حال همچنان دستگاه‌های اندرویدی چندان از امکانات ChromeOS بهره‌ای نبرده‌اند. اکنون به گزارش Android Authority، گوگل ظاهراً می‌خواهد تعامل بین این دو را بیش‌ازپیش کند تا کاربران بتوانند از قابلیت‌های سیستم‌عامل کروم در گوشی‌های اندرویدی پیکسل استفاده کنند.

سیستم‌عامل ChromeOS در اندروید

گوگل سال‌ها پیش در پروژه‌ای به‌نام «آندرومدا» قصد داشت نسخه‌ای ترکیبی از اندروید و سیستم‌عامل کروم ایجاد کند، اما این پروژه هیچ‌وقت عملی نشد. دلیل اینکه گوگل برنامه‌های خود را برای ادغام اندروید و کروم OS کنار گذاشت این بود که هر دو پلتفرم به‌صورت جداگانه موفق بودند، بنابراین تمرکز این شرکت روی بهبود هر پلتفرم باقی ماند.

اکنون به‌نظر می‌رسد گوگل در یک رویداد خصوصی، از یک بیلد ویژه سیستم‌عامل Chromium با نام رمز ferrochrome رونمایی کرده است که روی پیکسل 8 اجرا می‌شود. بااین‌حال، سیستم‌عامل Chromium روی نمایشگر گوشی نشان داده نشد. بلکه به یک نمایشگر خارجی وصل بود. ظاهراً چنین قابلیتی می‌تواند نشان‌دهنده‌ این باشد که گوگل می‌خواهد رقیبی برای پلتفرم Samsung DeX عرضه کند.

بااین‌حال همچنان مشخص نیست که دقیقاً گوگل چه برنامه‌ای برای آوردن ChromeOS به اندروید دارد؛ احتمال دارد این شرکت در کنفرانس I/O خود در ساعت 20:30 امروز (25 اردیبهشت) از این قابلیت اطلاعاتی منتشر کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی