ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گوگل نتفلیکس
نرم افزار و اپلیکیشن

در دادگاه اپیک گیمز برملا شد؛ پیشنهاد ویژه گوگل به نتفلیکس برای پرداخت کارمزد 10 درصدی

در دادگاه اپیک علیه گوگل تأیید شد که گوگل به نتفلیکس پیشنهاد داده تا پرداخت‌های خود را با کارمزد کمتر در اندروید انجام دهد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۲ آبان ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

در جریان دادگاه اپیک گیمز علیه گوگل مشخص شد که مالک پلی استور در سال 2017 به نتفلیکس پیشنهاد کرده بود که پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای خود را با سرویس پرداخت این شرکت انجام دهد و درعوض به‌جای 15 درصد، تنها 10 درصد کارمزد بپردازد. اما نتفلیکس این پیشنهاد را نپذیرفت.

براساس اسناد و شهادت‌های دادگاه اپیک در برابر گوگل، این غول دنیای فناوری 6 سال پیش به نتفلیکس پیشنهاد داده بود که ضمن استفاده از سرویس پرداخت درون‌برنامه‌ای اندروید، 90 درصد از درآمد خود را حفظ کند. اما نتفلیکس این پیشنهاد را قبول نکرد، چون باور داشت که در درازمدت زیان سنگینی را متحمل می‌شود.

نتفلیکس در گذشته مستقیماً در داخل اپ اندروید خود اشتراک می‌فروخت و 15 درصد از درآمدش را به گوگل می‌داد. اما این شرکت در یک مقطع زمانی تصمیم گرفت پرداخت‌ها را به طریق دیگری انجام دهد. درنتیجه گوگل با این پیشنهاد قصد عقب‌نشینی داشت تا تمام درآمد حاصل از پرداخت‌های نتفلیکس را از دست ندهد.

پیشنهاد ویژه گوگل به نتفلیکس برای کارمزد پرداخت‌ها

بااین‌حال، ظاهراً نتفلیکس به این نتیجه رسیده بود که حتی با این توافق در درازمدت بخشی از درآمد خود را از دست می‌دهد. درنتیجه آن‌ها این قرارداد را امضا نکردند. این سرویس استریم بزرگ حالا هیچ سهمی به گوگل نمی‌دهد و کاربران را برای خرید به یک سرویس پرداخت در مرورگر هدایت می‌کند.

نماینده گوگل در دادگاه به هیچ بخشی از این اطلاعات اعتراض نکرد و تنها یادآور شد که نتفلیکس حالا تقریباً روی هر پلتفرمی وجود دارد و به شیوه‌ای که می‌خواهد، امور خود را پیش می‌برد. به‌نظر می‌رسد که تلاش گوگل برای اثبات این ادعا بوده است که شرکت‌هایی در حدواندازه نتفلیکس می‌توانند قواعد پلی استور را دور بزنند و سخت‌گیری چندانی علیه آن‌ها وجود ندارد.

دادگاه اپیک گیمز علیه اقدامات ضدرقابتی گوگل از هفته پیش آغاز شده است و احتمالاً هفته‌ها ادامه داشته باشد. این غول فناوری به‌طور هم‌زمان در دادگاه وزارت دادگستری نیز حضور دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی