ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپلیکیشن اینستاگرام درمقابل تیک تاک
نرم افزار و اپلیکیشن

اپلیکیشن اینستاگرام از نظر میزان دانلود، تیک‌تاک را پشت‌سر گذاشت

در بین سال‌های 2018 تا 2022، رتبه اول در اختیار تیک‌تاک بود.

حمیدرضا علیا
نوشته شده توسط حمیدرضا علیا | ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۰

گفته می‌شود که عرضه قابلیت ریلز کمک زیادی به بازیابی جایگاه اینستاگرام در رقابت با تیک‌تاک کرده است. حالا برنامه محبوب شرکت متا، به‌عنوان پُردانلودترین اپلیکیشن جهان شناخته می‌شود.

این اپلیکیشن در سال 2010 و برای به‌اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو راه‌اندازی شد. بسیاری از هنرمندان و اینفلوئنسرها نیز در این اپلیکیشن فعالیت دارند. بااین‌حال در سال‌های اخیر، پلتفرم تیک‌تاک نیز به رقیب قدرتمندی برای اینستاگرام تبدیل شده است. این پلتفرم نیز درزمینه انتشار ویدیوی کوتاه فعالیت دارد.

در سال 2020، رقابت این دو اپلیکیشن با یکدیگر شدیدتر شد. درنتیجه اینستاگرام ویژگی ویدیوی کوتاه Reels را به تقلید از تیک‌تاک، راه‌اندازی کرد. به‌نظر می‌رسد که این ویژگی به نفع اینستاگرام بوده و به همین دلیل توانسته است تیک‌تاک را شکست دهد.

به گزارش The Guardian، براساس آمارهای Sensor Tower، میزان دانلود اینستاگرام در سال 2023، حدود 767 میلیون مرتبه در تمام دنیا تخمین زده می‌شود؛ درحالی‌که تیک‌تاک حدود 737 میلیون بار دانلود داشته است. در سال 2023، نسبت به 2022، اینستاگرام و تیک‌تاک به‌ترتیب 20 و 4 درصد افزایش دانلود را تجربه کردند. تیک‌تاک بین سال‌های 2018 تا 2022 از نظر میزان دانلود، محبوب‌ترین شبکه اجتماعی بود.

اپلیکیشن اینستاگرام

دلایل موفقیت اپلیکیشن اینستاگرام

شرکت اطلاعات بازار Sensor Tower که داده‌ها را جمع‌آوری کرده، بر این باور است که احیای اینستاگرام «احتمالاً به‌دلیل محبوبیت ویژگی Reels» و همچنین سایر عملکردهای آن مانند به‌اشتراک‌گذاری عکس‌ها و استوری‌ها بوده. همچنین طیف‌های سنی مختلفی از اینستاگرام استفاده می‌کنند، درحالی‌که بسیاری معتقدند که پلتفرم تیک‌تاک بیشتر برای رده سنی کودکان و نوجوانان است.

Instagram نزدیک به 1.5 میلیارد کاربر فعال ماهانه و TikTok کمی بیش از 1.1 میلیارد کاربر دارد. با‌این‌حال، TikTok کاربران فعال‌تری دارد که به‌طور متوسط 95 دقیقه در روز را صرف این برنامه می‌کنند؛ این رقم برای اینستاگرام 62 دقیقه است.

گفته می‌شود اتحادیه اروپا رسماً تحقیقاتی را درباره نقض قوانین در تیک‌تاک انجام می‌دهد. آمریکا نیز به‌دنبال اعمال فشار برای خارج‌کردن این شرکت از دست مالک چینی خود است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی