ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مارک زاکربرگ
نرم افزار و اپلیکیشن

مارک زاکربرگ: اپل توسعه رقیبی برای اپ استور در اتحادیه اروپا را بسیار دشوار کرده است

علاوه‌بر اسپاتیفای، اپیک گیمز و مایکروسافت حالا شرکت متا نیز به منتقدان سیاست‌های جدید اپل پیوست.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

با توجه به قوانین بازارهای دیجیتال (DMA)، اپل باید امکان ایجاد فروشگاه‌های اپلیکیشن جایگزین اپ استور را در اتحادیه اروپا فراهم کند. اما این شرکت به‌رغم همسوشدن با این قوانین، مانع‌هایی مانند هزینه‌های اضافی برای سایدلودینگ را نیز بر سر راه توسعه‌دهندگان قرار داده است. اکنون «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا، گفته است که اپل توسعه فروشگاهی رقیب برای اپ استور را چنان سخت کرده که نمی‌توان فعالیتی در این زمینه انجام داد.

براساس گزارش ورج، مارک زاکربرگ در انتقاد به سیاست‌های جدید اپل گفته است:

«من فکر نمی‌کنم که [سیاست‌های جدید] اپل برای ما تفاوتی ایجاد کند. با روشی که آن‌ها پیاده‌سازی کرده‌اند، اگر توسعه‌دهنده‌ای تصمیم بگیرد سمت فروشگاه‌های اپلیکیشن جایگزین برود، بسیار شگفت‌زده خواهم شد. آن‌ها این کار را آن‌قدر سخت کرده‌اند که فکر می‌کنم برای هرکسی، ازجمله خودمان، بسیار دشوار خواهد بود که دراین‌باره اقدامی کند. من فکر می‌کنم این امر با هدف مقررات اتحادیه اروپا در تضاد است.»

متا و اپل

انتقادهای متا از سیاست‌های جدید اپل در اروپا

درحالی‌که اپل معتقد است سایدلودینگ یک تهدید امنیتی برای کاربران محسوب می‌شود، قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا این شرکت را مجبور کرده است که این امکان را در اروپا فراهم کند. بااین‌حال، اپل موانعی را نیز ایجاد کرده؛ این شرکت با تحمیل هزینه‌های جدید درصورت توزیع اپلیکیشن‌ها خارج از اپ استور، تداوم کسب‌وکار اپلیکیشن‌های رایگان مانند محصولات شرکت متا را دشوار می‌کند.

نظرات زاکربرگ بازتابی از دیگر شاکیان اپل مانند اپیک گیمز، اسپاتیفای و مایکروسافت است. پیش‌ازاین، مدیرعامل اپیک گیمز مخالفت خود را با این طرح اعلام کرده و گفته بود که اپل برای خنثی‌کردن قانون جدید بازارهای دیجیتال اروپا، فریبنده عمل می‌کند. همچنین اسپاتیفای اقدامات اپل را «اخاذی» دانسته بود؛ مایکروسافت نیز گفته بود که خط‌مشی جدید اپل گامی در جهت نادرست است.

رگولاتورهای اروپایی گفته‌اند که سایدلودینگ اپل را پس از 7 مارس (27 اسفندماه) بررسی خواهند کرد. اتحادیه اروپا می‌تواند شرکت‌هایی را که قانون DMA را نقض می‌کنند، تا 10 درصد از درآمد سالانه آن‌ها جریمه کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • mohammadsh
    mohammadsh | 4 هفته قبل

    زاکربرگ صلاحیت نظر دادن تو این زمینه رو نداره.

مطالب پیشنهادی