ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویندوز 11
نرم افزار و اپلیکیشن

مایکروسافت نمایش تبلیغات در منوی استارت ویندوز 11 را آزمایش می‌کند

حالا در بخش موارد توصیه‌شده (Recommended) منوی استارت ویندوز 11، اپلیکیشن‌هایی از مایکروسافت استور به کاربران پیشنهاد می‌شود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۱:۳۰

مایکروسافت آزمایش نمایش تبلیغات در منوی استارت ویندوز 11 را آغاز می‌کند. غول سازنده نرم‌افزار در بخش موارد توصیه‌شده (Recommended) منوی استارت که معمولاً فایل‌ها و برنامه‌های پیشنهادی را نمایش می‌دهد، اپلیکیشن‌هایی را از مایکروسافت استور به کاربران پیشنهاد خواهد کرد.

در پست وبلاگ مایکروسافت درباره اضافه‌شدن تبلیغات به ویندوز 11 نوشته شده است:

«ما اکنون درحال آزمایش پیشنهادهایی در بخش توصیه‌های منوی استارت برای کمک به شما در کشف برنامه‌های فوق‌العاده مایکروسافت استور هستیم. این ویژگی فقط برای Windows Insiders در کانال بتای ایالات‌متحده نمایش داده خواهد شد و برای دستگاه‌های تجاری (دستگاه‌های مدیریت‌شده توسط سازمان‌ها) اعمال نمی‌شود.»

نمایش تبلیغات در منوی استارت ویندوز 11

مایکروسافت همچنین توضیح داده است که از طریق بخش تنظیمات ویندوز 11 می‌توان نمایش تبلیغات را غیرفعال کرد، اما به‌نظر می‌رسد که این موارد به‌طور پیش‌فرض نمایش داده خواهند شد. ردموندی‌ها هم‌اکنون به‌دنبال بازخورد کاربران نسبت به این تغییر هستند؛ بنابراین اگر بازخورد مثبت کافی وجود نداشته باشد، مایکروسافت ممکن است تصمیم بگیرد که نمایش تبلیغات را در بیلدهای آینده ویندو‌ز 11 حذف کند.

چند سال قبل، مایکروسافت آزمایش تبلیغات در داخل فایل اکسپلورر ویندوز 11 را آغاز کرد. غول نرم‌افزار بیش از 10 سال است که برای نمایش تبلیغات در ویندوز تلاش می‌کند. درحال‌حاضر نیز در صفحه لاک‌اسکرین و منوی استارت ویندوز 10، بخش‌های تبلیغاتی وجود دارد؛ بنابراین مشاهده آن‌ها در ویندو‌ز 1‌1 احتمالاً چندان تعجب‌آور نیست.

البته هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست که تبلیغات منوی استارت ویند‌وز 1‌1 ماندگار خواهند بود، زیرا این ویژگی به‌طور آزمایشی راه‌اندازی شده است و بازخوردهای ارائه‌شده توسط ویندوز اینسایدرها تأثیر زیادی روی این موضوع خواهد داشت. مایکروسافت در هفته گذشته همچنین آپدیت Moment 5 ویندوز 1‌1 را با قابلیت‌هایی مانند Nearby Sharing بهبودیافته منتشر کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی