ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فروش داده‌های ردیت
نرم افزار و اپلیکیشن

رگولاتور آمریکا درباره فروش مطالب کاربران ردیت برای آموزش هوش مصنوعی تحقیق می‌کند

کمیسیون تجارت فدرال قراردادهای ردیت برای فروش مطالب کاربران این پلتفرم به شرکت‌های هوش مصنوعی را زیر ذره‌بین می‌برد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

کمیسیون تجارت فدرال (FTC) درحال بررسی قراردادهای ردیت برای فروش مطالب کاربران این پلتفرم به شرکت‌های هوش مصنوعی است. این شرکت با گوگل قراردادی 60 میلیون دلاری بسته تا مطالب کاربران را برای آموزش هوش مصنوعی در اختیار غول فناوری قرار دهد.

براساس گزارش وایرد، ردیت گفته است که نامه‌ای از کمیسیون تجارت فدرال ایالات‌متحده دریافت کرده که در آن درباره «فروش، اعطای مجوز یا به‌اشتراک‌گذاری محتوای تولیدشده توسط کاربر با اشخاص ثالث برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی» سؤال شده است.

بررسی فروش مطالب کاربران ردیت توسط FTC

FTC، رگولاتور ضدانحصار دولت ایالات‌متحده، این قدرت را دارد که شرکت‌هایی را که اقدامات تجاری ناعادلانه انجام می‌دهند، تحریم کند. حالا قرارداد فروش محتوای تولیدشده توسط کاربران ردیت به شرکت‌های هوش مصنوعی، نظر این رگولاتور را جلب کرده است. در چنین خریدوفروش‌هایی، موضوعاتی مانند حفظ حریم خصوصی اشخاص و کپی‌رایت مطالب به‌وجود می‌آید که ممکن است موجب نارضایتی کاربران این پلتفرم‌ها شود.

ردیت قصد دارد از طریق فروش مطالب کاربران به گوگل و دیگر شرکت‌های هوش مصنوعی، در چند سال آینده 203 میلیون دلار درآمد داشته باشد. این پلتفرم معتقد است که فروش این داده‌ها خلاف قانون نیست و در هیچ رویه تجاری ناعادلانه یا فریبنده‌ای شرکت نکرده است.

از سوی دیگر، استفاده از داده‌ها و مطالب موجود در پلتفرم‌های آنلاین برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی، این سؤال را ایجاد کرده است که چه‌کسی واقعاً مالک محتواست و اینکه فروش و استفاده از آن محتوا بدون اجازه تولیدکننده واقعی آن منصفانه است یا خیر.

ردیت قصد دارد در استراتژی جدید خود با فروش مطالب کاربران، درآمدش را افزایش دهد. این شرکت مدتی پیش اعلام کرد که می‌خواهد عرضه اولیه عمومی (IPO) سهام خود را حداکثر 6.4 میلیارد دلاری ارزش‌گذاری کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی