ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ردیت
مالی و سرمایه گذاری

ارزش ردیت با عرضه عمومی سهام آن به 6.4 میلیارد دلار می‌رسد

عرضه عمومی سهام ردیت در بازار بورس به این شرکت کمک می‌کند تا نزدیک به 748 میلیون دلار سرمایه جذب کند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۰

ردیت امروز رسماً اعلام کرد که برای عرضه اولیه عمومی (IPO) سهام خود در بازار بورس، ارزش‌گذاری حداکثر 6.4 میلیارد دلاری را درنظر گرفته است. این شرکت و سرمایه‌گذاران آن می‌خواهند حدود 22 میلیون سهم را به قیمتی بین 31 تا 34 دلار عرضه کنند.

به گزارش رویترز، ردیت بالاخره پس از حدود دو سال، در آستانه عرضه عمومی سهام خود قرار گرفته است. این شرکت امروز اعلام کرد که 22 میلیون سهم را با قیمتی بین 31 تا 34 دلار عرضه می‌کند تا حداکثر 748 میلیون دلار جذب سرمایه داشته باشد. با این عرضه اولیه، ارزش کل این شرکت به 6.4 میلیارد دلار خواهد رسید.

عرضه اولیه سهام ردیت به‌زودی انجام می‌شود

ردیت می‌گوید 1.76 میلیون سهم را برای کاربران خاص و مدیران انجمن‌های پلتفرم خود که با نام «ردیتور» شناخته می‌شوند، کنار گذاشته است. ردیتورها می‌توانند این سهام را خریداری کنند و در هنگام عرضه عمومی آن‌ها را بفروشند. این سهام مشمول دوره تعلیق نمی‌شود. دوره تعلیق معمولاً از فروش سهام سرمایه‌گذاران تا شش ماه پس از IPO جلوگیری می‌کند. ازجمله معروف‌ترین سهامداران ردیت می‌توانیم به تنسنت، «سم آلتمن» (مدیرعامل OpenAI) و شرکت Advance Magazine Publishers (مالک Conde Nast) اشاره کنیم.

این رقم همچنان کمتر از ارزش‌گذاری 10 میلیارد دلاری ردیت پس از جذب سرمایه در سال 2021 محسوب می‌شود. این شرکت در سال 2005 تأسیس شد و رفته‌رفته به یکی از مهم‌ترین مجامع آنلاین برای تبادل‌نظر پیرامون موضوعات مختلف تبدیل شد. این پلتفرم تا تاریخ 31 دسامبر 2023، روزانه به‌طور میانگین 73.1 میلیون کاربر فعال یکتا داشت.

فروش سالانه ردیت در سال 2023 حدود 804 میلیون دلار بود که نسبت به سال 2022، حدود 20 درصد بیشتر شده بود. این شرکت همچنین برای سال 2023 از زیان خالص 90.8 میلیون دلاری خبر داده بود که نسبت به زیان 158.6 میلیون دلاری در 2022، کمتر شده بود.

عرضه اولیه ردیت احتمالاً تا پیش از پایان ماه مارس انجام خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی