ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تلگرام و اسپانیا
نرم افزار و اپلیکیشن

اسپانیا دسترسی به تلگرام را موقتاً مسدود کرد

پس از شکایت چند رسانه اسپانیا از تلگرام، دادگاه عالی این کشور دستور داد تا این پیام‌رسان موقتاً مسدود شود.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۵ فروردین ۱۴۰۳ | ۰۹:۳۰

چند رسانه بزرگ اسپانیا با این ادعا که محتواهای دارای کپی‌رایت آن‌ها بدون مجوز در تلگرام ارسال می‌شوند، از این پیام‌رسان شکایت کردند. دادگاه عالی اسپانیا نیز به‌عنوان یک اقدام پیشگیرانه دستور مسدودکردن موقت تلگرام را صادر کرد.

براساس گزارش رویترز، دادگاه عالی اسپانیا موافقت کرد تا زمانی که ادعاها درحال بررسی است، سرویس‌های تلگرام در اسپانیا را مسدود کند. این دادگاه می‌گوید مسئولیت مسدودکردن خدمات تلگرام بر عهده شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات موبایل و اپراتورها خواهد بود.

چرا تلگرام در اسپانیا مسدود شده است؟

چند رسانه اصلی اسپانیا ازجمله EGEDA و Telefonica از تگلرام شکایت کرده‌اند، چرا که این پیام‌رسان به کاربران اجازه می‌دهد محتوای آن‌ها را بدون اجازه آپلود کنند. دادگاه اسپانیا نیز از تلگرام خواسته است که اطلاعات خاصی را در چهارچوب این پرونده ارسال کند. بعد از اینکه تلگرام به درخواست‌های این دادگاه پاسخ نداد، قاضی دستور مسدودشدن آن را صادر کرد. به گفته منابع قانونی، این امر موقتی است و تنها چند روز ادامه خواهد داشت.

با توجه به اینکه مسئولیت این مسدودسازی بر عهده اپراتورهاست، اکنون بسته به اپراتور، ممکن است برخی کاربران بتوانند وارد این اپلیکیشن شوند. بسیاری از کاربران این پلتفرم نیز از تصمیم دادگاه عالی انتقاد کرده‌اند. بااین‌حال، قاضی اعلام کرده که به‌دلیل عدم پاسخگویی تلگرام به درخواست دادگاه چنین تصمیمی گرفته شده است.

تلگرام یکی از مهم‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان در جهان محسوب می‌شود که درمجموع حدود 900 میلیون کاربر دارد. در اسپانیا، طبق آخرین داده‌های موجود، بالغ بر 8 میلیون کاربر، یعنی تقریباً 18 درصد از کل جمعیت این کشور از تلگرام استفاده می‌کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • molavy
    molavy | 3 هفته قبل

    دیکتاتور ها همه جا مثل هم هستند

مطالب پیشنهادی