ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مرورگر مایکروسافت Edge
نرم افزار و اپلیکیشن

مایکروسافت اج ظاهراً اطلاعات کروم را بدون اجازه کاربران سرقت می‌کند

هنوز مایکروسافت بیانیه رسمی درباره این مسئله منتشر نکرده، بااین‌حال به نظر می‌رسد حریم خصوصی کاربران را نادیده گرفته شده است.

حمیدرضا علیا
نوشته شده توسط حمیدرضا علیا | ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ | ۲۱:۰۰

مرورگر مایکروسافت اج دوباره خبرساز شده است؛ این‌بار به‌دلیل سرقت اطلاعات کاربران گوگل کروم. کاربران زیادی ادعا می‌کنند که مرورگر مایکروسافت بدون اجازه، اطلاعات موجود در صفحات باز و سایر اطلاعات شخصی را از کروم به سرقت می‌برد.

مرورگر مایکروسافت گزینه‌ای دارد که می‌توانید از طریق آن اطلاعاتی مانند برگه‌های باز و تاریخچه را به گوگل کروم انتقال دهید. همچنین وقتی برای اولین‌بار از مایکروسافت اج استفاده کنید، این مرورگر از شما جهت یکپارچه‌سازی اطلاعات برای همگام‌سازی با مرورگرهای دیگر اجازه می‌گیرد. همین گزینه در تنظیمات فایرفاکس هم وجود دارد.

تا اینجا همه‌چیز قانونی و صحیح است، اما مشکل از آنجایی شروع می‌شود که مایکروسافت اج کاری ندارد که شما این گزینه را فعال کرده‌اید یا غیرفعال. این مرورگر داده‌های کاربر را از طریق مرورگرهای دیگر مثل گوگل کروم به سرقت می‌برد. براساس گزارش «تام وارن» از The Verge، مایکروسافت اج پس از به‌روزرسانی‌های اخیر ویندوز، سایت‌های بازشده در برگه‌های کروم را بدون اجازه به حافظه انتقال می‌دهد. بسیاری از کاربران همین سرقت اطلاعات را گزارش کرده‌اند. البته این مرورگر به‌تازگی با راه‌اندازی خودکار، بدون اطلاع کاربر این گزینه را فعال می‌کند و همین موضوع مهر تأییدی بر ادعای کاربران است.

مایکروسافت اج

سرقت اطلاعات گوگل کروم؛ اقدام عمدی یا سهوی مایکروسافت اج؟

از آنجایی که هنوز مایکروسافت نسبت به این موضوع واکنشی نشان نداده است، می‌توانیم حدس بزنیم که این مسئله تنها اشکال نرم‌افزاری یا غیرعمدی است. درهر‌صورت، مرورگر اج درحال‌حاضر به حریم خصوصی کاربران احترام نگذاشته است.

به‌تازگی این مرورگر پس از کروم، در رتبه دومین مرورگر دسکتاپ محبوب کاربران قرار گرفت. قبلاً مرورگر سافاری با اختلاف اندکی رتبه دوم را در اختیار داشت، اما مایکروسافت اج توانست این رتبه را از آن خود کند؛ بنابراین سرقت اطلاعات کاربران توسط مایکروسافت اج، تأمل‌برانگیز و عجیب به‌نظر می‌رسد. باید ببینیم که این موضوع در افت رتبه محبوبیت این مرورگر در آینده تأثیر می‌گذارد یا خیر.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی