ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

iOS 18 و سیری
نرم افزار و اپلیکیشن

در iOS 18 می‌توانید برای سیری یک نام جدید انتخاب کنید

اگر از گفتن نام «سیری» خسته شده‌اید، می‌توانید آن را تغییر دهید.

حمیدرضا علیا
نوشته شده توسط حمیدرضا علیا | ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۰:۳۰

اپل در iOS 18 ویژگی دسترسی به میانبرهای صوتی را اضافه کرد و اکنون که iOS 18 در حالت بتا در دسترس است، کاربران متوجه شده‌اند می‌توان از این گزینه برای اختصاص نام جدید به سیری استفاده کرد.

به گزارش مک‌رومرز، با میانبرهای صوتی می‌توانید عبارتی سفارشی که Siri آن را بفهمد، برای راه‌اندازی میانبرها و تکمیل «کارهای پیچیده» مشخص کنید. یکی از میانبرهایی که می‌توانید تنظیم کنید، جایگزین‌کردن فرمان «Hey Siri‌» است.

استفاده از میانبرها برای انتخاب نام جدید سیری

به‌منظور تنظیم میانبر صوتی برای سیری، برنامه تنظیمات را باز کنید، به Accessibility بروید و به‌سمت پایین اسکرول کنید تا به میانبرهای صوتی برسید. روی «Setup Vocal Shortcuts» بزنید و «Siri‌» (نه Siri‌ Request) را انتخاب کنید. حالا نام جدیدی را که می‌خواهید برای فعال‌کردن Siri استفاده کنید، مانند «Computer» بنویسید.

iOS 18 و سیری

پس از تنظیم نام جدید، آن نام را برای فعال‌کردن Siri در آیفون به زبان بیاورید. توجه کنید استفاده از این نام جدید به آیفون محدود می‌شود و با دستگاه‌های دیگر، مانند HomePod، همگام‌سازی نمی‌شود؛ بنابراین همچنان باید از نام «سیری‌» برای آن دستگاه‌ها استفاده کنید.

iOS 18 و سیری

همان‌طور که در ردیت اشاره شده، اگر این ویژگی را تنظیم کنید، پس از صداکردن این نام جدید، باید قبل از دادن دستورات بعدی منتظر بمانید تا سیری فعال شود. در حالت عادی، هنگام استفاده از سیری می‌توانید عبارت کاملی مانند «هی سیری ساعت چند است؟» را بگویید اما این روش با تنظیم میانبر صوتی کار نمی‌کند. این‌جا ابتدا باید کلمه فعال‌سازی را بگویید، مکث کنید و پس از فعال شدن Siri، دستور لازم را بدهید.

به دلیل همین تأخیر، احتمالاً این ویژگی چیزی نیست که بیشتر افراد بخواهند دائم از آن استفاده کنند.

از میانبرهای صوتی می‌توان برای تنظیم فرمان صوتی برای اجرای هر میانبر استفاده کرد. به‌علاوه می‌توانید برای برنامه‌ها و ویژگی‌های سیستمی، مانند گرفتن عکس از صفحه، تغییر حجم صدا، پیمایش، فعال‌سازی مرکز کنترل و موارد دیگر از این قابلیت کمک بگیرید. میانبرهای صوتی را می‌توان به‌جای گفتار، با صدای سفارشی دیگری جفت کرد و این گزینه برای کسانی که به روش‌های جایگزین برای فعال‌کردن ویژگی‌های سیستمی نیاز دارند، دسترسی مفید می‌دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی