ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تیک تاک
نرم افزار و اپلیکیشن

تیک تاک از کاربران می‌خواهد با قانونگذاران تماس بگیرند و از ممنوعیت آن جلوگیری کنند

در همین حال، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور سابق آمریکا به حمایت از تیک تاک پرداخته و می‌گوید فیسبوک خطر بزرگ‌تری برای آمریکا به‌همراه دارد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۱

یک روز پس از تصویب لایحه‌ای که می‌تواند باعث ممنوعیت تیکتاک در سراسر ایالات متحده شود، این شرکت از کاربران درخواست کرده تا با تماس با قانون‌گذاران از این اتفاق جلوگیری کنند. تیک‌تاک ظاهراً شروع به ارسال پیام‌های درون‌برنامه‌ای جدیدی به کاربران کرده است و از آن‌ها می‌خواهد «به سناتور خود بگویند که تیک تاک چقدر برای شما مهم است» و از آن‌ها بخواهند که به ممنوعیت آن رأی ندهند.

این دومین باری است که تیک تاک در مورد لایحه مذکور به کاربران خود هشدار می‌دهد. پیش از رأی‌گیری مجلس نیز این شرکت از کاربران خواسته بود تا با نمایندگان خود در مجلس تماس بگیرند. البته این اقدام ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد و قانون‌گذاران شرکت را به تلاش برای «تداخل» در روند قانونگذاری متهم کنند، زیرا طبق گزارش‌ها، دفاتر کنگره با تماس‌های زیادی از سوی نوجوانان مواجه شده است.

در متن پیام‌های ارسال‌شده توسط تیک تاک به کاربران آمده است:

«مجلس نمایندگان به‌تازگی به‌ممنوعیت تیک تاک را داده است که این امر به 170 میلیون آمریکایی مانند شما تاثیر می‌گذارد. اکنون اگر مجلس سنا به آن رأی دهد، آینده خلاق و جوامعی که دوستشان دارید ممکن است برای همیشه بسته شود.»

حمایت ترامپ از تیک تاک؛ فیسبوک خطرناک‌تر است!

در همین حال، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور سابق آمریکا به حمایت از تیک‌تاک پرداخته است و با انتشار پست جدیدی در شبکه اجتماعی Truth Social گفت که این برنامه نسبت به پلتفرم فیسبوک متعلق به متا، «خطر کمتری برای ایالات متحده دارد.»

ترامپ در پست خود از فیسبوک به‌عنوان تهدید بزرگی برای دموکراسی یاد کرده است که با حذف تیک تاک بزرگ‌تر و قوی‌تر خواهد شد. او برای دومین بار در هفته گذشته متا را «دشمن مردم» خواند و مدعی شد که آن‌ها 500 میلیون دلار برای مقابله با او و حزب جمهوری‌خواه هزینه کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی