ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تیک تاک آمریکا
نرم افزار و اپلیکیشن

تیک تاک به دولت آمریکا کلید قطع اضطراری پلتفرم خود را پیشنهاد داده بود

تیک تاک می‌گوید در سال 2022 به دولت آمریکا پیشنهاد داده بود تا کلیدی برای قطع این پلتفرم داشته باشد، اما دولت آن را نپذیرفت.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۴ تیر ۱۴۰۳ | ۰۸:۳۰

تیک تاک اعلام کرد که در سال 2022 به دولت ایالات متحده آمریکا پیشنهاد داده بود تا برای حل نگرانی پیرامون محافظت از داده‌ها و امنیت ملی، به یک کلید قطع اضطراری (Kill Switch) دسترسی داشته باشد. بااین‌حال، ظاهراً پس از ارائه این پیشنهاد، مذاکرات از سمت مسئولان دولت متوقف شد و ادامه پیدا نکرد.

طبق اعلام تیک تاک، کلیدی که این شرکت به دولت پیشنهاد داده بود، به آن‌ها اجازه می‌داد تا در صورت عدم پیروی از قوانین، این پلتفرم را از دسترس خارج کنند. قوانین مذکور در پیش‌نویس «توافق‌نامه امنیت ملی» مشخص شده بود که تیک تاک آن را در ماه اوت 2022 به دولت ایالات متحده پیشنهاد کرد. در این توافق به مواردی نظیر سرمایه‌گذاری در واحدهای محافظت از داده و کسب اطمینان از عدم دسترسی بایت‌دنس به داده‌های کاربران آمریکایی نیز اشاره شده بود.

تلاش‌های تیک تاک برای جلوگیری از ممنوعیت در آمریکا

با وجود تلاش‌های تیک تاک برای رفع نگرانی دولت آمریکا، مسئولان مربوطه به مذاکرات پایان دادند. وکیل این شبکه اجتماعی در نامه‌ای به وزارت دادگستری مدعی شده است که دولت درخواست‌ها برای جلسات بیشتر را نادیده گرفت و به دعوت برای بازرسی از مرکز شفافیت اختصاصی تیک تاک در مریلند پاسخ نداد.

این خبر در شرایطی منتشر می‌شود که تیک تاک و بایت‌دنس نبرد قضایی خود برای مقابله با ممنوعیت احتمالی این شبکه اجتماعی در آمریکا را آغاز کرده‌اند. این شرکت می‌گوید قانون جدید برای ممنوعیت تیک تاک، انحرافی چشمگیر نسبت به سنت آمریکا در ترویج اینترنت آزاد است و رویه‌ای خطرناک را برای هدف قراردادن پلتفرم‌ها ایجاد می‌کند.

کشمکش حقوقی پیرامون آینده تیک تاک در آمریکا در ماه‌های آینده تشدید خواهد شد. دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده در منطقه کلمبیا قرار است در ماه سپتامبر میزبان استدلال‌های شفاهی از سوی تیک تاک، بایت‌دنس و کاربران تیک تاک باشد.

«جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا، در ماه آوریل قانون ممنوعیت یا فروش تیک تاک را امضا کرد. بایت‌دنس تا ماه ژانویه 2025 فرصت دارد که شبکه اجتماعی خود را بفروشد یا با انسداد مواجه شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی