ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تیک‌تاک
نرم افزار و اپلیکیشن

تیک‌تاک ظاهراً روی ویژگی هوش مصنوعی شبیه‌سازی صدا کار می‌کند

از این ویژگی می‌توان برای تبدیل متن به گفتار استفاده کرد.

حمیدرضا علیا
نوشته شده توسط حمیدرضا علیا | ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۶:۰۰

طبق گزارش‌ها، تیک‌تاک درحال کار روی یک ویژگی جدید مبتنی بر هوش مصنوعی است که به شما امکان می‌دهد صدای خود را در عرض چند ثانیه به نرم‌افزار بشناسانید و شبیه‌سازی کنید. تعدادی رشته کد در آخرین نسخه این برنامه کشف شده است که نشان می‌دهد این ویژگی درحال توسعه است؛ اگرچه فعلاً هیچ خبری در مورد زمان انتشار آن وجود ندارد.

وب‌سایت TheSpAndroid ارجاعاتی مانند «TikTok Voice Library» (کتابخانه صوتی تیک‌تاک) و «Create your voice with AI» (صدای خودتان را با هوش مصنوعی بسازید) را پیدا کرده است که نشان می‌دهد تیک‌تاک احتمالاً هنوز نام دقیقی برای این ویژگی انتخاب نکرده است. بااین‌حال، این منبع توانسته به رابط کاربری اولیه این ویژگی دسترسی پیدا کند و شرایط و ضوابط «کتابخانه صوتی TikTok» را ببیند.

طبق اسکرین‌شات زیر، کاربر می‌تواند صدای خود را شبیه‌سازی کرده و از آن در ویدیوهای تیک‌تاک استفاده کند. در این اسکرین‌شات آمده است:

«تنها در 10 ثانیه، یک نسخه هوش مصنوعی از صدای خود ایجاد کنید! می‌توانید از آن برای تبدیل متن به گفتار در ویدیوهای تیک‌تاک استفاده کنید.»

تیک‌تاک

نحوه عملکرد احتمالی شبیه‌ساز صوتی تیک‌تاک

این اسکرین‌شات اشاره می‌کند که تیک‌تاک با این ویژگی، صدای شما را پردازش می‌کند و از آن برای تولید صدای هوش مصنوعی شما بهره می‌گیرد. برای این کار باید متنی را که توسط برنامه ارائه شده است، بخوانید و صدای خود را از طریق رابط کاربری ضبط کنید. با‌این‌حال، هنوز متنی برای این ویژگی وجود ندارد، چون این ویژگی هنوز درحال توسعه است.

صدای تولیدشده توسط هوش مصنوعی، تنها در اختیار خودتان قرار می‌گیرد. همچنین می‌توانید صدای خود را هر زمان که خواستید از کتابخانه صوتی حذف کنید. این امکان وجود دارد که کاربران مجبور باشند فقط یک بار صدای خود را ضبط کنند و با کمک تبدیل متن به گفتار، صدای هوش مصنوعی را در ویدیوها اضافه کنند.

اخیراً تیک‌تاک پس از ماه‌ها شایعات و گمانه‌زنی‌ها، شروع به انتشار اپلیکیشن اشتراک‌گذاری عکس TikTok Notes کرده است. این اپلیکیشن مشابه اینستاگرام عمل می‌کند و به شما امکان می‌دهد که عکس‌های خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. درحالی‌که این برنامه فعلاً فقط در برخی مناطق در دسترس است، می‌توانید از TikTok Notes به‌وسیله حساب تیک‌تاک فعلی خود استفاده کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی