ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل اپیک گیمز
نرم افزار و اپلیکیشن

دیوان عالی آمریکا رأی قبلی پرونده اپل و اپیک گیمز را تأیید و درخواست تجدیدنظر را رد کرد

پرونده اپل و اپیک گیمز بالاخره به سرانجام خود رسید.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۷ دی ۱۴۰۲ | ۰۹:۰۰

دیوان عالی ایالات‌متحده آمریکا درخواست اپیک گیمز برای تجدیدنظر در بررسی رفتارهای انحصارطلبانه اپل در حوزه توزیع اپلیکیشن‌ها را رد کرد. این دیوان در‌واقع درخواست هر دو شرکت برای بررسی نتیجه پرونده‌ای که در سال 2020 آغاز شده بود، رد کرده است. این رأی تا حد زیادی به نفع اپل صادر شده بود، اما همچنین خواستار اعمال تغییراتی در اپ استور می‌شود.

پرونده اپل و اپیک گیمز در سال 2020 و با پیاده‌سازی سیستمی برای دورزدن کمیسیون پرداخت‌های اپ استور آغاز شد. در ادامه، اپل بازی فورتنایت را از فروشگاه خود حذف کرد و این دو شرکت به دادگاه رفتند. در پایان دادگاه، قاضی «گونزالز راجرز» اکثر ادعاهای اپیک گیمز را رد کرد، اما اظهار داشت که کوپرتینویی‌ها با ایجاد محدودیت درزمینه پرداخت‌ها، ضدرقابتی عمل کرده‌اند. درنتیجه از اپل خواسته شد تا امکان استفاده از روش‌های پرداخت جایگزین را فراهم کند. اما این شرکت به دلایل مختلف اجرای این حکم را به تعویق انداخت.

رأی دیوان عالی درباره پرونده اپل و اپیک گیمز

حالا امروز رأی دیوان عالی که پس از دادگاه تجدیدنظر صادر شده است، اپل را وادار می‌سازد تا قوانین اپ استور را به نفع ارائه آزادی‌های بیشتر به توسعه‌دهندگان تغییر دهد. براین‌اساس، فروشگاه اپلیکیشن‌های اپل باید به توسعه‌دهندگان اجازه دهد که از روش‌های پرداخت جایگزین استفاده کنند.

اگرچه صدور این حکم یک پیروزی برای اپیک گیمز محسوب می‌شود، اما «تیم سویینی»، مدیرعامل این شرکت، در پستی در شبکه اجتماعی ایکس دراین‌باره اظهار نارضایتی کرد. او و شرکتش امیدوار بودند که دیوان عالی اپل را به‌عنوان یک شرکت انحصارطلب معرفی کند و حکم سنگین‌تری علیه کوپرتینویی‌ها صادر شود.

گفتنی است که اپیک گیمز چند وقت پیش پیروزی بزرگی را در پرونده مقابل گوگل به‌دست آورد و هیئت‌منصفه به نفع این شرکت رأی دادند. در آن دادگاه باید منتظر باشیم تا ببینیم حکم قاضی چه خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی