ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

استیم
نرم افزار و اپلیکیشن

بازی‌هایی که با نقض کپی‌رایت از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، در استیم منتشر نمی‌شوند

درحالی‌که توسعه‌دهندگان همچنان می‌توانند از هوش مصنوعی در بازی‌های خود استفاده کنند، عدم نقض قانون کپی‌رایت توسط آن‌ها برای استیم بسیار مهم است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۲ تیر ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۰

اخیراً در گزارش‌هایی گفته شده بود که استیم (Steam)، معتبرترین استور بازی‌های ویندوز، دیگر بازی‌هایی را که در آن‌ها از محتوای تولیدشده توسط هوش مصنوعی استفاده شده است، منتشر نخواهد کرد. حالا شرکت Valve، خالق استیم، هرچند به‌طور کلی این موضوع را رد نکرده است، اما ادعا می‌کند که این موضوع کاملاً درست نیست.

«کیسی بویل»، نماینده روابط‌عمومی Valve، با ارسال بیانیه‌ای به ورج توضیح داد که هدف این شرکت تضعیف استفاده از هوش مصنوعی در استیم نیست، بلکه درحال کار روی نحوه اضافه‌کردن آن در سیاست‌های موجود خود است.

استیم به نقض کپی‌رایت توسط هوش مصنوعی توجه دارد

او در ادامه بیانیه خود گفت که Valve در روند بررسی فعلی خود، قانون کپی‌رایت را در نظر می‌گیرد: «هرچند توسعه‌دهندگان می‌توانند از فناوری‌های هوش مصنوعی در کارهای خود استفاده کنند... نمی‌توانند حق کپی‌رایت محتواهای موجود را نقض کنند.»

بویل در ادامه نیز به این موضوع اشاره کرد که Steam اعتبار ارسال برنامه توسعه‌دهندگانی که بازی‌هایشان به‌دلیل مسائل مربوط به کپی‌رایت هوش مصنوعی رده شده است، پس خواهد داد؛ زیرا شرکت درحال اصلاح فرایند بررسی خود است.

ولو در صفحه شرایط خود برای توسعه‌دهندگان، انتشار بازی‌هایی را که در آن‌ها «از محتوایی که مالک آن نیستید یا حقوق کافی برای استفاده از آن را ندارید»، ممنوع کرده است. این کاربر ردیت نیز در گزارش خود تصویری از یک پیغام را ارائه کرده (تصویر پایین) که در آن گفته شده «بازی شما دارای عناصر بصری تولیدشده توسط هوش مصنوعی بوده که ظاهراً به محتواهای دارای حق کپی‌رایت اشخاص ثالث متکی است.»

ظهور هوش مصنوعی بُعد جدید و پیچیده‌ای به بحث‌های مربوط به کپی‌رایت اضافه کرده است. اواخر سال گذشته، دولت آمریکا اعلام کرده بود که عکس‌های ساخته‌شده با هوش مصنوعی شامل کپی‌رایت نمی‌شود. به گفته اداره کپی‌رایت آمریکا، هنگام وارد‌کردن دستورات متنی، تمام فرایندهای موردنیاز توسط ابزار خودکار و نه توسط انسان انجام می‌شود. همین مسئله دلیلی شده است تا دولت ایالات‌متحده از حق مالکیت معنوی برای محصولات تولید‌شده توسط هوش مصنوعی حمایت نکند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • sackboy
    sackboy | ۱۳ تیر ۱۴۰۲

    امیدوارم استیم بتونه رو این مسأله پافشاری کنه و جا نزنه.

مطالب پیشنهادی