ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

واتس‌اپ
نرم افزار و اپلیکیشن

واتس‌اپ روی قابلیت به‌اشتراک‌گذاری نمایشگر در تماس‌های ویدیویی کار می‌کند

قابلیت به‌اشتراک‌گذاری نمایشگر در دسترس آزمایش‌کنندگان نسخه بتای واتس‌اپ قرار گرفته است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۶ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۵:۰۰

نسخه جدید بتای اندروید (2.23.11.19) برنامه واتس‌اپ منتشر شده است که ویژگی‌های جدیدی به‌همراه دارد. ازجمله این قابلیت‌های جدید می‌توان به ویژگی به‌اشتراک‌گذاری صفحه اشاره کرد که در دسترس آزمایش‌کنندگان نسخه بتا قرار گرفته است.

طبق معمول، نشریه WABetainfo در جدیدترین نسخه بتای اپلیکیشن واتس‌اپ ویژگی‌های جدیدی را مشاهده کرده است. ظاهراً در این نسخه ویژگی جدیدی ارائه شده که به کاربران اجازه می‌دهد صفحه‌نمایش خود را به‌راحتی در حین یک تماس ویدیویی به اشتراک بگذارند.

همان‌طور که در تصاویر ارائه‌شده از این ویژگی جدید دیده می‌شود، با این آپدیت آیکون جدیدی به بخش کنترل تماس‌ها اضافه می‌شود که با انتخاب آن می‌توانید صفحه خود را به اشتراک بگذارید. درواقع تمام چیزهایی که روی نمایشگر گوشی شما نمایش داده می‌شود، با وجود این ویژگی برای مخاطبی که با او در تماس هستید نیز نمایش داده خواهد شد. ظاهراً این قابلیت در تماس‌های گروهی کار نمی‌کند و همچنین درصورتی‌که تماس گیرنده از نسخه‌های قدیمی واتس‌اپ استفاده کند، قادر به دریافت محتوای نمایشگر شما نخواهد بود.

در هر زمان که نیاز بود نیز می‌توانید با انتخاب گزینه Stop Sharing، نمایش محتویات صفحه خود را متوقف کنید. علاوه‌براین، واتس‌اپ پیش از به‌اشتراک‌گذاری صفحه، از کاربر می‌خواهد تا اجازه دسترسی مربوط به آن را بدهد.

تغییر تب‌های نوار پایین صفحه واتس‌اپ

علاوه‌براین، در نسخه جدید واتس‌اپ نوار ناوبری پایین صفحه نیز دچار تغییرات جزئی شده است. به‌طور دقیق‌تر، برگه‌های موجود در نوار ناوبری پایین صفحه اکنون به ترتیب خاصی مرتب شده‌اند که به این صورت است: چت، تماس، انجمن‌ها و وضعیت (استاتوس). باید توجه داشت که تب‌ها تغییری نکرده‌اند و فقط ترتیب آن‌ها عوض شده است (تصویر بالا نحوه نمایش تب‌ها در نسخه فعلی را نشان می‌دهد).

قابلیت به‌اشتراک‌گذاری محتوای صفحه‌نمایش، همراه با نحوه قرارگیری جدید برگه‌ها در نوار ناوبری پایین صفحه، هم‌اکنون در دسترس آزمایش‌کنندگان بتا قرار گرفته است و هرچند زمان عرضه دقیق آن‌ها مشخص نیست، احتمالاً در هفته‌های آینده به کاربران بیشتری ارائه خواهند شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی