ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

یوتوب
نرم افزار و اپلیکیشن

یوتوب ظاهراً با تشخیص مسدودکننده‌های تبلیغات، مانع از پخش صحیح ویدیوها می‌شود

عدم پخش صدا، پخش منقطع ویدیو و یا پرش ویدیو به انتهای آن از مشکلاتی است که کاربران با آن مواجه‌ هستند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۸ خرداد ۱۴۰۳ | ۰۹:۳۰

یوتوب از سال گذشته سازوکارهای مختلفی را برای مقابله با مسدودکننده‌های تبلیغات شروع کرد. اکنون برخی از کاربران هنگام استفاده از مسدودکننده‌های تبلیغات، مشکلات مختلفی گزارش کرده‌اند؛ عدم پخش صدا، پخش منقطع ویدیو و یا پرش ویدیو به انتهای آن از مشکلاتی است که کاربران با آن مواجه‌ هستند.

باآنکه همچنان می‌توان برای تماشای بدون تبلیغات ویدیوهای یوتوب راهکارهایی مانند استفاده از افزونه‌های مرورگر و برنامه‌های تغییردهنده IP خاص را پیدا کرد، اما به گزارش برخی کاربران در ردیت، یوتوب برای مقابله با اد بلاکرها مانع پخش عادی ویدیو می‌شود.

یوتوب از تبلیغات با فرمت‌های مختلف به‌عنوان منبع درآمد و برای تأمین مالی سازندگان محتوا بهره می‌برد و برای تماشای ویدیو بدون تبلیغات این شرکت به کاربران توصیه می‌کند اشتراک پریمیوم بخرند.

روش‌های یوتوب برای مقابله با مسدودکننده‌های تبلیغات

براساس گزارش کاربران، درصورت استفاده از مسدودکننده تبلیغات، وقتی شروع به تماشای ویدیویی می‌کنید ممکن است ناگهان ویدیو به انتها پرش کند و عملاً نتوانید آن را ببینید. همچنین اگر بخواهید ویدیو را به جلو یا عقب ببرید، ظاهراً دیگر ویدیو به درستی بارگذاری نمی‌شود.

این موارد بیشتر به کاربرانی مربوط می‌شود که AdBlock روی دستگاه‌های خود نصب کرده‌اند. بااین‌حال، تعداد بسیار کمی از کاربرانی که از مسدودکننده تبلیغات نیز استفاده نمی‌کنند، این موارد را گزارش کرده‌اند.

کاربران معتقددند این ترفند جدیدی است که یوتوب برای محدودکردن افراد در استفاده از مسدودکننده‌های تبلیغات در پیش گرفته است. بااین‌حال، ممکن است پلتفرم گوگل مقصر نباشد؛ پیش‌ازاین نیز این شرکت متهم شده بود که سرعت ویدیوها را کاهش می‌دهد اما سپس مشخص شد که علت آن باگی در برنامه‌های AdBlock و AdBlock Plus بوده است.

بااین‌حال این بدان معنا نیست که شرکت تحت مالکیت گوگل کاری انجام نمی‌دهد تا افراد را از استفاده از مسدودکننده‌های تبلیغات بازدارد. یوتوب قبلاً به نمایش پیام‌های پاپ‌آپ با تایمرهای شمارش معکوس متوسل شده بود و هشدار می‌داد افرادی که از برنامه‌های شخص ثالث ادبلاکر استفاده می‌کنند، هنگام پخش ویدیوها با بافر مواجه می‌شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی