این یک عادت شما را شادتر می کند و زندگی تان را پربارتر

یکی از سوالات کلیدی برای غلبه بر حواس پرتی، به دست آوردن دوباره تمرکز، و کار هوشمندانه تر در طور روز، این است که چطور از ذهن خود در حرفه مان استفاده می کنیم.

تا به حال از خود پرسیده اید که «مدت زمان تفکر با کیفیت» تان در طول روز چقدر است؟ منظور از مدت زمان تفکر باکیفیت آن بازه هایی است که "شما قادر به تمرکز عمیق و رسیدن به هدف از پیش تعیین شده خود در زمان مقرر هستید." برای بیشتر افراد، مجموع این زمان ها در کل هفته به ۲ یا ۳ ساعت می رسد و حدس بزنید چه؟ جنبه منفی تکنولوژی است که باعث شده تمرکز کردن، سخت تر و سخت تر شود.

مدت زمان تفکر با کیفیت تان در طول روز چقدر است؟

بخشی از مشکل، بمباران ما با اطلاعات مختلف در طول روز است. نوشته ها، تصاویر متحرک، موسیقی، و داده های مصرفی مردم در زمان حاضر، نسبت به ۲۰ یا ۳۰ سال گذشته به طرز وحشتناکی افزایش یافته.

گرچه اطلاعات به طور کلی مفید است، اما هر کدام از ما به فضایی شخصی برای فکر کردن نیاز داریم. زیرا تفکر بر روی چیزهای مفید، بیش از آنکه مرهون تمرکز باشد، به این بستگی دارد که چگونه مانع از ورود چیزهای غیرمفید به دایره تمرکز خود می شوید.

توانایی گرفتن تصمیم های عالی، خود یک منبع محدود است. این یعنی "در مواقعی که نیازی نیست، فکر نکنید" و تبدیل شوید به فردی منضبط که به موارد غیرضروری وقت نمی دهد، مگر اینکه (یا تا وقتی که) آنها برای کارش حالت حیاتی پیدا کنند. این مهارت جادویی که برای فکر کردن شفاف در دنیای به هم متصل و انباشته از اطلاعات ضروری است، چه نام دارد؟ قابلیت گفتنِ نه.

با در نظر گرفتن اینکه انرژی و وقت ما محدود است، مسلط شدن به توانایی نه گفتن به چیزهایی که به سمت تان می آیند، باعث حداکثر شدن این منابع با ارزش می شود تا آنها را به فعالیت هایی اختصاص دهید که شما را جلو می اندازند. این عادت کمک تان می کند از عوامل حواس پرت کن روزانه در امان بمانید، طبق برنامه به اهداف خود برسید، و مهارت های مهم برای کارتان را توسعه دهید.

نه گفتن مهم است.

نگذارید توجه تان از موضوع گرفته شود

در جلسات کاری تلفن تان را خاموش کنید تا مدام مشغول چک کردن ایمیل ها، پیام ها و اعلان های جدید نشوید. چون وقتی ایمیل را باز کردید و متوجه پیام های جدید شدید، خیلی سخت است دست کشیدن از خواندن شان. وقتی مغزتان شروع به صرف انرژی در یک جهت کرد، باید انرژی مضاعفی صرف برگرداندن آن به موضوع اول کنید. و تکرار مدام این الگوی غلط، انرژی های شما را نابود می کند.

ایمیل های ناخواسته را نپذیرید

بسیاری از ایمیل های دریافتی که وقت زیادی را از ما می گیرند و حتی برای آنها فیلترهای دسته بندی می سازیم، در اصل لایق سطل آشغال هستند. اینکه بتوانید بگویید: "نه الآن و نه بعد نیازی به این ندارم" یک مزیت است که کمک می کند مزخرفات بی ربط ارسالی را از زندگی و به خصوص کار خود بیرون بریزید.

به دنیای بیرون اجازه ندهید استراحت شما را خراب کند

برای ساعات استراحت و خواب خود یک قانون "نه به گجت" بگذارید. به تلفن هوشمند و تبلت خود اجازه ندهید وارد اتاق خواب شما شوند. یک ساعت زنگ دار و کتاب های واقعی، برای بیدار شدن و پر کردن دقایق قبل از خواب، بگیرید. بلافاصله در خواهید یافت که کیفیت خواب شما بهبود یافته. کمتر از خواب می پرید و حس راحتی بیشتری دارید. صبح ها آرامتر بیدار می شوید و در کل سرحال تر خواهید بود.

کارهایی که جزو وظایف اصلی شما نیستند را انجام ندهید

وقتی بحث بر عهده گرفتن وظایف به میان می آید، ببینید آیا این وظایف جدید شما را جلو می اندازند یا خیر. اگر نه، باید درباره انجام یا عدم انجام آن تصمیم بگیرید. از خودتان بپرسید آیا بهترین فرد برای انجام این کار هستید؟ اگر نه آن را نپذیرید. همه چیز معطوف به گرفتن نتیجه ای بهینه باشد.

به قدرت "نه" مثبت تر فکر کنید زیرا می تواند زندگی شما را عاقلانه تر کند، وقت آزاد بیشتر در اختیارتان قرار دهد و انرژی شما را به مقاصد واقعا مهم اختصاص دهد.

مطالب مرتبط

هوش مصنوعی صنایع را تکان خواهد داد و کسب و کارها باید برای آن آماده شوند

هوش مصنوعی اخیرا به یکی از داغ‌ترین مباحث دنیای کسب و کار تبدیل شده، ولی با این حال هنوز راه زیادی باید طی شود تا بتوان از پتانسیل بالای آن برای مصارف کاربردی در زندگی روزمره و صنایع مختلف بهره برد. اکنون بسیاری از شرکت‌های بزرگ مانند گوگل، مایکروسافت و اپل از این تکنولوژی بهره... ادامه مطلب

سه مهارت نرم که شانس شما برای استخدام را افزایش می‌دهد

در دهه های قبل برای پیدا کردن شغل کافی بود در زمینه مورد نظر کارفرما مهارت داشته باشید اما این روزها اوضاع فرق کرده. حالا بسیاری از کارفرماها علاوه بر توانایی های تخصصی نظیر حسابداری و برنامه نویسی به دنبال ویژگی های دیگری در متقاضیان می گردند که «مهارت نرم» نامیده می شود. این مهارت... ادامه مطلب

راز موفقیت در مصاحبه کاری: مانند کارفرما فکر کنید

اگر برای یک فرصت شغلی اقدام می‌کنید یا حتی اگر زمان مصاحبه کاری خود را نیز تعیین کرده‌اید، چه کاری از دستتان برمی‌آید تا قرارداد را همان‌جا امضا کنید و با سری بلند از اتاق جلسه خارج شوید؟ در این مقاله سعی شده تا با ذکر چند نکته کلیدی، احتمال تصدی شغل جدیدتان را افزایش... ادامه مطلب

بهترین روش برای ارزیابی عملکرد شغلی کارکنان چیست؟

ارزیابی کارکنان در سازمان ها عمدتا بر اساس معیارهای تعیین شده توسط منابع انسانی صورت می گیرد اما در مواردی از این دست دیدگاه مدیران هم نقش دارند. این دیدگاه ها عمدتا بر اساس مقایسه کارکنان با هم یا میزان پیشرفت آنها نسبت به گذشته صورت می گیرد اما هرکدام از این روش ها مزایا و... ادامه مطلب

محققین می‌گویند کارمندان به دنبال محیط کاری دلباز هستند

زمانی که از کارمندان بپرسید بیشتر چه امکاناتی را برای محیط کاری خود می‌خواهند، ناخودآگاه ذهنتان به سمت اتاق‌های بازی می‌رود. با این حال برخلاف تصور شما، کارمندان «پنجره» و محیط کاری دلباز را به عنوان مهمترین امکانات داخل شرکت‌های خود برگزیدند که البته کمی ضد و نقیض است.بر اساس نظرسنجی شرکت CBRE در ایالات... ادامه مطلب

راهکار ساده برای بهبود فرهنگ شرکت: احساس ارزشمند بودن را در کارمندان تقویت کنید

متعهد کردن کارمندان، یکی از عوامل مهم در موفقیت شرکت هاست. کارمندان متعهد، بیشتر کار کرده و حلال مشکلات هستند و احتمال وفادار ماندن طولانی مدت آنها بالا می رود. اما چطور می توان کارمندان را به شرکت متعهد کرد؟تحقیق جدیدی که در ژورنال Journal of Positive Psychology منتشر شده، نشان می دهد «حس ارزشمند... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟