استفاده پلیس دوبی از گوگل گلس برای ردیابی تخلفات رانندگی

استفاده پلیس دوبی از گوگل گلس برای ردیابی تخلفات رانندگی

استفاده پلیس دوبی از گوگل گلس برای ردیابی تخلفات رانندگی

سرهنگ خلید ناصر الرزوقی، مدیر بخش سرویس های هوشمند پلیس دوبی می گوید اگر دوران آزمایشی استفاده افسران راهنمایی و رانندگی دبی به خوبی پیش برود، استفاده از این عینک طی ماه های آینده و زمانی که این محصول به صورت عمومی عرضه شود، قطعی خواهد بود.

الرزوقی همچنین اعلام کرده اپلیکیشنی توسط کارمندان اش طراحی شده که چندین قابلیت حیاتی و مهم دارد. از جمله اینکه دارنده عینک می تواند با هر بار لمس بدنه (ترک پد لمسی در کنار)، سریعا از سوژه عکس بگیرد و آن را بلافاصله به دیتابیس مرکزی پلیس ارسال کند. اما ویژگی فوق العاده بعدی، استفاده از عینک برای کنترل کردن پلاک ماشین ها است.

اینگونه که گفته شده، پلاک ها به صورت همزمان تصویر برداری و آپلود می شود و اگر مطابقتی با یک مورد غیر قانونی دیده شود، افسری که از طریق عینک وی این تصاویر مخابره شده، سریعا این موضوع را متوجه می شود. امیدواریم هیچ وقت پلیس های GTA به تکنولوژی های گوگل دست پیدا نکنند!

اوایل این ماه عینک گوگل در ایالات متحده به صورت عمومی عرضه شد اما برای باقی نقاط دنیا باید به گوگل زمان بیشتری داد.

چندین دپارتمان پلیسی ایالات متحده، از جمله پلیس نیویورک در حال حاضر از عینک گوگل استفاده می کنند و برخی ایالات دیگر هم از تکنولوژی هایی همچون دوربین و تلفن های هوشمند برای ایجاد امنیت استفاده می کنند.

فارغ از موضوع امنیت، در حال حاضر صحبت هایی پیرامون نقض حریم شخصی نیز شنیده می شود. اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا چندی پیش مخالفت خود را با استفاده پلیس از دوربین اعلام کرده، گرچه اعضای این اتحادیه معتقدند که استفاده از این فناوری ها بسیار می تواند اهمیت داشته باشد اما تحت شرایط و قوانین دقیق و شفاف. باید دید بقیه دنیا با گوگل گلس چطور روبرو می شود.

نظرات ۲۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل