گوگل و نست در فکر ورود به امنیت خانگی با خرید دراپکم

گوگل ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار برای خرید شرکت های جدید کنار گذاشته و البته در سال ۲۰۱۴ نیز حدود ۴ تا ۵ میلیارد دلار خرج تصاحب شرکت های خوش آتیه کرده که از آن جمله، Nest با ارزش ۳.۲ میلیارد دلار قابل اشاره است. اما نست فقط به تولید ترموستات و هشداردهنده دود می پردازد، و بدیهی است که تمام نیازهای یک پلتفرم هوشمند خانگی به آن محدود نمی شود.

حالا گزارش رسیده که نست تمایل دارد استارت آپ دراپکم (DropCam) را به تصاحب خود در آورد تا رسما وارد حوزه امنیت خانگی نیز بشود. البته مشخص نیست که مذاکرات شروع شده یا خیر.

محصول اصلی دراپکم یک دوربین خانگی است که تصاویر ضبط شده را در فضای ابری ذخیره می کند تا کاربران بتوانند در هر زمانی و از هر مکانی آنها را مشاهده کنند و از امنیت محل نصب اطمینان یابند. این شرکت به تازگی امکانات جدید دیگری را هم عرضه کرده که از آن جمله می شود به تکنولوژی جدید آنالیز ویدیو و ورقه های ضد آب برای تشخیص حرکات در مکان هایی که دوربین قابل نصب نیست، اشاره کرد.

مدیرعامل و موسس شرکت نست، آقای تونی فیدل می گوید: "ایمنی نباید آزاردهنده باشد، ما در حال بازاختراع حوزه هایی هستیم که از قدیم دوست داشتنی نبوده اند." این همان ماموریتی است که سرمایه گذاران دراپکم هم دنبالش هستند و از این رو سنخیتی زیادی با رویکرد نست دارند.

دیروز در دیجیاتو خواندید که اپل نیز احتمالا به دنبال معرفی پلتفرم هوشمند خانگی برای آیفون است که با آن می توان سیستم های امنیتی، نوری و سایر موارد مرتبط با اتوماسیون خانگی را کنترل کرد و نمی توان پتانسیل های استفاده از آن با ساعت هوشمند اپل (iWatch) را نادیده گرفت. همین امر در مورد اندروید ور و ساعت های هوشمند مبتنی بر آن صدق می کند.

۲۰۱۴، هم سال معرفی ساعت های هوشمند است و هم سال معرفی سیستم های هوشمند خانگی و داخل خودرو، و اگر به قابل حمل بودن تلفن های هوشمند و همیشه همراه بودن ساعت های هوشمند بنگریم، همه چیز بیش از قبل منطقی می نماید. زیرا تمام این موارد در بطن زندگی کاربران امروزی قرار دارند.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟