تماشا کنید: Velociraptor، ربات دو پایی که از اوسین بولت سریع تر می دود

تماشا کنید: Velociraptor، ربات دو پایی که از اوسین بولت سریع تر می دود

چندی پیش شرکت بوستون داینامیکس اقدام به ساخت رباتی کرد که از نظر ظاهری کاملا مشابه یک یوزپلنگ بوده و سرعت ۴۷ کیلومتر بر ساعت را برای خود ثبت کرد. این سرعت از رکورد دونده افسانه ای جامائیکایی یعنی اوسین بولت بالاتر است. اما از نظر ظاهری، آن ربات بیشتر شبیه به یک دستگاه قاتل ۴ پا بود!

حالا موسسه علوم و تکنولوژی حرفه ای کره جنوبی (KAIST) اقدام به ساخت یک ربات با مدل یک دایناسور مهاجمی به نام ولوسیراپتور (Velociraptor) کرده که حداقل هنوز مثل یوزپلنگ چنگک ندارد. این ربات نسبت به یوزپلنگ بوستون داینامیکس سرعت کمتری دارد و رکورد ۴۶ کیلومتر در ساعت را برای خود ثبت کرده، (البته با ۲ پا!) با این حال باز هم از اوسین بولت سریع تر می دود. لازم است بدانید اوسین بولت دارنده رکورد سریع ترین دوی ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر است که سرعت ۴۴.۷۴ کیلومتر در ساعت را ثبت کرده.

raptor2

از نظر ساختاری این ربات بسیار سبک تر و کوچکتر از یوزپلنگ ساخته شده. هر پای او یک تاندون دارد که مانند کمک فنر رفتار می کند و یک ریکلایمر انرژی دارد که قدرت حرکت هر قدم را بیشتر می کند. همچنین به وسیله دم کناری تعبیه شده روی آن، ربات حتی در صورت پرش یا برخورد با مانع هم قادر به حفظ تعادل خود خواهد بود.

دیدن ویدیوی این ربات یا دانلود آن از لینک مستقیم، دونده خالی از لطف نیست.

 

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato