اپل در فکر ساخت آی مک های رتینا

اپل در فکر ساخت آی مک های رتینا

اگرچه اپل چند روز و در همایش WWDC هیچ محصول سخت افزاری جدیدی را معرفی نکرد، اما شواهد حکایت از آن دارند که در ماه های پیش روی، طرفداران اپل با سورپرایز های بسیاری از سمت تیم کوک و یارانش مواجه خواهند شد.

پیش از این تقریبا معرفی آیفون و آیپد جدید در شهریور ماه قطعی گشته بود، اما امروز یکی از توسعه دهندگان ریز بین، پس از دانلود نسخه ابتدایی سیستم عامل یوسیمیتی، با گشت و گذار در کد های آن متوجه شد که این نرم افزار قرار است iMac هایی با رزولوشن ۶۴۰۰ × ۳۶۰۰ ، ۵۷۶۰ × ۳۲۴۰ و ۴۰۹۶ × ۲۳۰۴ را پشتیبانی نماید.

خانواده کامپیوتر های بدون کیس اپل که iMac نامیده می شوند در حال حاضر یک نسخه ۲۱.۵ اینچی با کیفیت ۱۹۲۰ × ۱۰۸۰ و یک نسخه ۲۷ اینچی با رزولوشن ۲۵۶۰ × ۱۴۴۰ پیکسل را شامل می شود. این محصولات همین حالا هم با چگالی ۱۰۰ پیکسل در هر اینچ، یکی از بهترین کیفیت های ممکن را به کاربر خود ارائه می دهند. نمایشگر این محصولات هنگامی که در فاصله ای بالغ بر ۷۰ سانتی متری چشم قرار گیرد، به قدری با کیفیت است که کاربر به هیچ وجه نمی تواند پیکسل ها را از یکدیگر تشخیص دهد.

برای اینکه مقایسه بهتری داشته باشیم، باید اشاره کنیم که مک بوک پرو های رتینا از چگالی ۲۲۰ پیکسل در هر اینچ بهره می برند و چشم انسان زمانی که در فاصله حدود ۳۵ سانتی متری آن ها قرار بگیرد، قدرت تفکیک بین پیکسل ها را از دست می دهد. به هر ترتیب اگر اپل قصد داشته باشد چگالی نمایشگر آی مک های ۲۰۱۴ را به ۲۲۰ ppi برساند، آنگاه این محصولات مجبور هستند تا از رزولوشنی نزدیک به ۴K پشتیبانی نمایند.

به نظر شما آیا امسال علاوه بر آی مک های رتینا، شاهد مک بوک ایر رتینا نیز خواهیم بود؟

نظرات ۲۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato