نگاهی به تاثیر استفاده از نمایشگر QHD در ال جی G3

نگاهی به تاثیر استفاده از نمایشگر QHD در ال جی G3

جی.اس.ام آرنا بررسی خودش از LG G3 را منتشر کرده و ما می خواهیم چند نکته را از دل این بررسی با شما در میان بگذاریم. در واقع، تمرکز این تلفن روی نمایشگر QHD و دوربین با فوکوس لیزری است که سر و صدای زیادی به پا کرده. اما آیا استفاده از آن، مزیت محض به حساب می آید؟

در واقع، پاسخ ها بین خوب و بد سرگردان هستند. شما می دانید که با بالا رفتن تراکم پیکسل در هر نمایشگری، نیاز به تشدید نور پس زمینه (که از پیکسل های رنگی عبور می کند و تصاویر را جان می بخشد) بیشتر می شود. اما نور پس زمینه شدیدتر هم شارژ باتری را تخلیه می کند و هم می تواند به تولید گرمای زیاد بینجامد.

با این توضیح خلاصه در ادامه مطلب همراه دیجیاتو شوید تا کوتاه به نکاتی از به این تلفن بپردازیم و تاثیر استفاده از نمایشگر QHD در ال جی G3 را بررسی کنیم.

نمایشگر G3

جی.اس.ام آرنا ابتدا از شفافیت نمایشگر G3 می نویسد و معتقد است در G3 با دقت و ظرافتی بسیار بالاتر از نمایشگر های 1080p روبرو هستیم که البته ممکن است در کاربردهای ساده ای مثل وبگردی، چندان به چشم نیاید ولی در تماشای عکس و ویدیو خودش را حسابی به رخ می کشد.

اما وقتی نمایشگر G2 و G3 را در کنار هم زیر میکروسکوپ دیجیتال ببریم، تقاوت هایی ظاهر می شود.

Screen Shot 1393-03-17 at 3.57.21 PM-w640

همان طور که در بالا می بینید داستان کنتراست، داستان دیگری است و نمایشگر G3 از این نظر در دو سطح روشنایی ۵۰٪ و ۱۰۰٪ بسیار ضعیف تر از G2 است. در جدول زیر هم می بینید که روشنایی رنگ مشکی در حالت ۱۰۰٪ جزو بالاترین نمونه های ثبت شده توسط این وبسایت است که این اصلا خوب نیست. رنگ سفید هم در نمایشگر G3 کمی تیره تر از G2 است.

Screen Shot 1393-03-17 at 3.56.55 PM-w640

با این وضع کنتراست و نیز میزان انعکاس نور از روی صفحه نمایش G3 که خیلی زیاد گزارش شده، در زیر نور خورشید خوانایی با مشکل مواجه می شود و تجربه خوبی نیست. البته برای صدور رای نهایی تا بررسی دیجیاتو از این تلفن باید صبر کنید.

 

عمر باتری

battest-w640

باتری ۳.۰۰۰ میلی آمپر ساعتی G3 در تست جی.اس.ام آرنا نتایج بالا را به دست آورده. چند نکته درباره روش مدیریت باتری این دستگاه قابل ذکر است. نخست اینکه جی ۳ وقتی تحت فشار پردازشی/کاری زیادی باشد، خودش میزان روشنایی نمایشگر را کاهش می دهد که این یا به خاطر حفظ ذخیره باتری است یا جلوگیری از گرم شدن بیش از حد دستگاه. همان طور که بالاتر نوشتیم، عبور دادن نور پس زمینه از این همه پیکسل، نیازمند انرژی زیادی است و طبیعتا گرمای زیادی هم تولید می کند.

اما خلاصه ای از دیگر یافته های GSMArena درباره این تلفن را نیز اینجا بخوانید:

  • نمایشگر بسیار شفاف است و زوایای دید گسترده ای دارد، ولی وقتی بحث کنتراست و خوانایی زیر نور آفتاب به میان آید، آنقدرها خوب نیست.
  • عمر باتری عالی است، به خصوص با در نظر داشتن ظرفیت مشابه G2 و نمایشگر 1440p.
  • کیفیت صدا فوق العاده است.
  • عملکرد بنچمارک ها پایین تر از سایر رقبا است.
  • دوربین برای عکاسی، در زمره بهترین ها است و HDR آن را بهتر هم می کند.
  • دوربین برای ضبط ویدیو، خیلی خوب است ولی در حالت 720p با نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه، می تواند بهتر هم باشد.
  • بلندی صدای تلفن خوب است.
  • پشتیبانی از کدک ها بدون نیاز به نصب موارد جانبی، عالی است.

نظرات ۳۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato