گوگل به دنبال خرید سرویس استریم موسیقی Songza؟

گوگل به دنبال خرید سرویس استریم موسیقی Songza؟

نیویورک تایمز گزارش داده که گوگل زیر چشمی دارد به خرید اپلیکیشن و سرویس استریم موسیقی سانگزا (Songza) فکر می کند. تمرکز این اپلیکیشن و سرویس به جستجو و گرد هم آوردن آهنگ های مناسب برای لحظات مختلف زندگی کاربران است و الحق این کار را حرفه ای انجام می دهد. البته گویا گوگل دنبال خرج های بزرگ نیست و فقط ۱۵ میلیون دلار برای این خرید کنار گذاشته.

سانگزا به هیچ وجه تهدیدی برای بزرگان این حوزه مثل اسپاتیفای و پاندورا به شمار نمی آید، بلکه بیش از هر چیز به خاطر پلی لیست های محبوبش که مورد علاقه کاربران واقع شده اند، نامی دست و پا کرده. برای مثال مشغول یک کار هستید، از شغل روزانه گرفته تا درس خواندن یا مطالعه یا ریلکسیشن یا نرمش یا هر چیز دیگری، این اپ برای شما فهرستی از آهنگ ها را مطابق با نیاز شما ارائه می کند و این کار را با سلیقه انجام می دهد:

آوازخوای زیر دوش، رانندگی، بیدار شدن با حال خوب، دویدن، احساس اعتماد به نفس؛ اینها هما برای صبح دوشنبه است. اما جمعه شب چطور؟ رانندگی، میهمانی، خوش گذرانی مجردی و ... همان طور که می بینید با یک سری دسته بندی خشک و بی روح مواجه نیستیم. به نظر می رسد که گوگل با خرید این اپلیکیشن قصد دارد امکانات فهرست سازی و کاتالوگ بزرگ آهنگ های دست چین شده آن را مال خود کند و در نهایت در قالب یک نوآوری (!) جدید به اپلیکیشن گوگل پلی میوزیک بیفزاید.

چندی پیش تیم کوک از اپل ادعا کرد که اپلیکیشن بیتس میوزیک اولین اپ استریم موسیقی است که "ایده کار را درست گرفته." جیمی آیووین از بیتس نیز اعلام کرده که همه چیز الگوریتم ها نیست و نقش عامل انسانی را نباید نادیده گرفت. به نظر می رسد سانگزا خریدی ارزان و موثر برای گوگل است تا اپ استریم موسیقی خودش را دوست داشتنی تر کند و جوابی هم به اپل بدهد.

شما چه نظری دارید؟

Songza
  • Songza
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Songza
  • سیستم عامل: اندروید، iOS
  • حجم: متفاوت مگابایت

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.