امکان شخصی سازی کنترل سنتر iOS 8، شاید با آپدیت های بعدی اضافه شود

در حال حاضر میان برهایی که در کنترل سنتر iOS به نمایش در می آیند، ثابت هستند و غیر قابل تغییر. فقط می توانید از دسترسی های سریعی که اپل به تشخیص خود در این بخش قرار داده برای فعال یا غیرفعال کردن برخی چیزهای پر کاربرد (مث وای-فای و بلوتوث) استفاده کنید.

اما احتمالا این بخش نیز مانند بسیاری از بخش های iOS که با معرفی نسخه ۸ دستخوش تغییر شدند، در آینده نزدیک بازتر از قبل خواهد شد. همان طور که در بالا می بینید، نسخه های بتای داخلی iOS 8 دارای منوی تغییر برای شخصی سازی کنترل سنتر هستند، یعنی علاوه بر امکان تغییر چینش دکمه های گرد میان بر، کاربران می توانند مواردی را به دلخواه خود اضافه یا حذف کنند و حتی با اسکرول به چپ و راست دکمه های اضافه شده را که در یک صفحه جا نمی گیرند، دم دست خود قرار دهند.

البته هیچ تضمینی نیست که اپل در آپدیت های نهایی این قابلیت را به دست کاربران برساند ولی با آنچه در WWDC14 از کریگ فدریگی دیدیم، کاربران این سیستم عامل باید به آینده ای بازتر برای iOS امیدوار باشند.

Untitled

در اسکرین شات دومی که از این قابلیت منتشر شده، می توان موارد بیشتری مانند اضافه کردن میان بُر "ضبط تصاویر نمایشگر" را هم مشاهده کرد. به گمان بعضی ها، اپل تا انتشار iOS 8.1 اقدام به اضافه کردن قابلیت شخصی سازی کنترل سنتر نخواهد کرد ولی به هر حال، می شود منتظر شهریور/مهر بود و دید هنگام معرفی آیفون، نسخه نهایی iOS 8 با چه امکاناتی عرضه می شود.

ویجیاتو

نظرات ۳۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟