این بیلبورد شناور توسط ژاپنی ها برای نجات محیط زیست شان ساخته شده

هم اکنون در هفته محیط زیست هستیم، پس بد نیست بدانیم بقیه کشورها با محیط زیست شان چگونه برخورد می کنند.

20 سال پیش رودخانه پسیگ در مانیل از لحاظ زیست محیطی یک رودخانه ی مرده محسوب می شد. ژاپنی ها کمپینی به راه انداختند تا سعی کنند این راه آبی را که از میان شهر می گذرد، احیا کنند. حالا هم یک برند لوازم آرایشی طبیعی ژاپنی سرمایه گذاری کرده تا با ساخت این بیلبورد خلاقانه علاوه بر تبلیغات برای برندش، دستی هم در تلاش هایی که جهت پاکسازی رودخانه صورت می گیرد، داشته باشد.

در ژاپن، شرکت های شوکوبوستا هانا، کمیته احیای رودخانه پسیگ، وتیور فارمز فیلیپین، و آژانس TBWA\SMP تیمی تشکیل داده اند تا بیلبورد شناوری برای جذب آلودگی های این رودخانه بسازند و به این وسیله مردم را هم تشویق به خودداری از ریختن زباله های شان به داخل رودخانه کنند.

این بیلبورد از "وتیور" ساخته شده است. وتیور نوعی چمن است که می تواند ماده های سمی را جذب و به این ترتیب به کاهش آلودگی کمک کند. "رودخانه ی تمیز، به زودی" کلماتی هستند که بیلبورد از آنها تشکیل شده و بر طبق گفته ی برند هانا، قابلیت پاکسازی روزانه 2000 تا 8000 گالن آب را دارد.

قرار است بیلبورد های بیشتری در بقیه قسمت های رودخانه نصب شود تا به پاکسازی رودخانه کمک کند و نشان دهد تبلیغات محیطی می توانند خیلی بیشتر از یک آلودگی بصری باشند.

HANA-BILLBOARD-04

 

منبع:
fastcocreate
خرید بلیط هواپیما مستر بلیط
برچسب ها

مطالب مرتبط

طرح نهایی استادیوم توکیو برای المپیک 2020 توسط نخست وزیر ژاپن رونمایی شد

همان طور که احتمالا می دانید، بازی های المپیک سال 2020 میلادی در کشور ژاپن و شهر توکیو برگزار خواهند شد. در همین راستا، دولت این کشور به دنبال ساخت یک استادیوم ملی در شهر مذکور بود و طراحی آن را به «زَها حدید»، یکی از برجسته ترین معمارهای انگلیسی سپرد که همیشه برای ساخت... ادامه مطلب

پنج درس زندگی از پنج سال جهانگردی

تقریبا ۵ سال قبل٬ قرارداد آپارتمانم تمام شد و من مقداری از وسایلم در جعبه هایی به منزل مادرم انتقال دادم و چمدانی به اندازه چند ماه بستم و از اقیانوس اطلاس گذاشتم. موجودی ام در بانک کمتر از ۱۰۰۰ دلار بود. اولین توقف در پاریس بود٬ جاییکه من در رابطه ام شکست خوردم٬ همه املاکم... ادامه مطلب

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x