این بیلبورد شناور توسط ژاپنی ها برای نجات محیط زیست شان ساخته شده

این بیلبورد شناور توسط ژاپنی ها برای نجات محیط زیست شان ساخته شده

هم اکنون در هفته محیط زیست هستیم، پس بد نیست بدانیم بقیه کشورها با محیط زیست شان چگونه برخورد می کنند.

۲۰ سال پیش رودخانه پسیگ در مانیل از لحاظ زیست محیطی یک رودخانه ی مرده محسوب می شد. ژاپنی ها کمپینی به راه انداختند تا سعی کنند این راه آبی را که از میان شهر می گذرد، احیا کنند. حالا هم یک برند لوازم آرایشی طبیعی ژاپنی سرمایه گذاری کرده تا با ساخت این بیلبورد خلاقانه علاوه بر تبلیغات برای برندش، دستی هم در تلاش هایی که جهت پاکسازی رودخانه صورت می گیرد، داشته باشد.

در ژاپن، شرکت های شوکوبوستا هانا، کمیته احیای رودخانه پسیگ، وتیور فارمز فیلیپین، و آژانس TBWA\SMP تیمی تشکیل داده اند تا بیلبورد شناوری برای جذب آلودگی های این رودخانه بسازند و به این وسیله مردم را هم تشویق به خودداری از ریختن زباله های شان به داخل رودخانه کنند.

این بیلبورد از "وتیور" ساخته شده است. وتیور نوعی چمن است که می تواند ماده های سمی را جذب و به این ترتیب به کاهش آلودگی کمک کند. "رودخانه ی تمیز، به زودی" کلماتی هستند که بیلبورد از آنها تشکیل شده و بر طبق گفته ی برند هانا، قابلیت پاکسازی روزانه ۲۰۰۰ تا ۸۰۰۰ گالن آب را دارد.

قرار است بیلبورد های بیشتری در بقیه قسمت های رودخانه نصب شود تا به پاکسازی رودخانه کمک کند و نشان دهد تبلیغات محیطی می توانند خیلی بیشتر از یک آلودگی بصری باشند.

HANA-BILLBOARD-04

 

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato