فاکسکان با کمک شارپ تامین کننده نمایشگر برای آیفون و آیپد می شود؟

فاکسکان با کمک شارپ تامین کننده نمایشگر برای آیفون و آیپد می شود؟

خبر این است: فاکسکان بزرگترین تولید (اسمبل) کننده محصولات اپل، در حال مذاکره با شارپ است تا با بهره برداری کردن از تکنولوژی تولیدی این شرکت ژاپنی، اقدام به انبوه سازی نمایشگر برای آیفون و آیپد کند.

با اینکه فاکسکان از قدیم الایام اسمبل کننده اصلی محصولات اپل بوده، مشارکت با شارپ می تواند به این معنا باشد که سرانجام می خواهد وارد زنجیره تامین نمایشگر برای آیفون و آیپد شود تا میزان وابستگی اپل به سامسونگ را کاهش دهد.

این مشارکت جدید می تواند به معنای این باشد که فاکسکان با سرعت و دشواری کمتری قادر به آداپته کردن خطوط تولیدی با تکنولوژی های جدید خواهد بود.

در حال حاضر نمایشگر محصولات اپل توسط الجی، شارپ، JDI، و سامسونگ تولید می شود و همیشه شایعاتی درباره کنار رفتن سامسونگ از این جمع به گوش رسیده. ولی با توجه به اینکه ال جی و شارپ بارها توپ را به بیرون از دروازه شوت کرده اند، این امر محقق نشده. شاید بالاخره خود فاکسکان از سرمایه اش برای هماوردی با سامسونگ استفاده کند.

وارونگی جالبی است؛ شرکت هایی مثل شارپ که دارنده تکنولوژی هستند رو به افول می روند و شرکت هایی مثل فاکسکان که در امور زیربنایی و تولیدی سرمایه گذاشته اند، جای پای خود را سفت می کنند. شاید ندانید ولی سامسونگ نیز به روشی مشابه تبدیل به غول بزرگ امروزی شد.

نظرات ۱۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato