اپل تلفن هوشمند و تبلت مدرن را اختراع کرد؛ سامسونگ با فبلت هر دوی آنها را می کشد!

در آینده هم افرادی پیدا خواهند شد که تلفن های هوشمند کوچک را ترجیح دهند! ولی باید گفت دوران نمایشگر های ۳.۵ و ۴ اینچی به سر رسیده و این را ار انتخاب بزرگان بازار موبایل هم به خوبی می توان دید. کل صنعت تلفن هوشمند دارد در یک شاخه خلاصه می شود و آن چیزی نیست جز: فبلت.

اگر فبلت را یک تلفن هوشمند با نمایشگری بین ۵ تا ۷ اینچ در نظر بگیریم، نمودار رشدی شبیه آنچه در بالا می بینید، خواهیم داشت. گرچه این تعریف خیلی باز است ولی مهمترین روند بازار موبایل در چند سال اخیر را به خوبی نشان می دهد.

محبوبیت چشمگیر تلفن هایی مثل گلکسی اس ۴ که در سال ۲۰۱۳ با نمایشگر ۵ اینچی معرفی شد، همچنین موفقیت گلکسی اس ۵ و سه نسل اول گلکسی نوت به خوبی پیشتازی سامسونگ در گسترش فبلت ها و ایجاد تب نمایشگر بزرگ را نشان می دهد.

در آن سمت خانواده آیفون را داریم که همچنان با نمایشگرهای کوچک ۳.۵ تا ۴ اینچی به بازار عرضه می شوند. روندی آنقدر اشتباه که خود اپل هم به آن اذعان دارد و طبق گزارش ها می خواهد در سال ۲۰۱۴ دو تلفن ۴.۷ و ۵.۵ اینچی روانه بازار کند.

خلاصه نکات و پیش بینی ها درباره بازار فبلت ها عبارت از این موارد است:

  • رشد فبلت ها در بازار تلفن هوشمند سریع تر از همه است؛ پیش بینی می شود در ۵ سال آینده با نرخ ۲۷ درصد رشد کنند که دو برابر میانگین بازار تلفن هوشمند خواهد بود.
  • در سال ۲۰۱۹ عرضه فبلت ها به بازار، به رقم ۱.۵ میلیارد عدد خواهد رسید. این عدد معادل ۵۹٪ کل تلفن های هوشمند فروخته شده خواهد بود.
  • فبلت ها در حال به حاشیه راندن تبلت ها هستند. تقاضا برای تبلت ها کم شده و تا سال ۲۰۱۹ فروش فبلت ها ۳ برابر تبلت ها خواهد شد.
  • فبلت ها باعث بهبود مدت زمان مصرفی کاربران برای مرور شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های پیام رسان شده اند. نمایشگر بزرگتر و عمر باتری بهتر از جمله مزایای یک فبلت در مقایسه با تلفن هوشمند است.

اپل با آیفون و آیپد، آغازگر روند بزرگ دوران ما بود. تلفن هوشمند و تبلت مدرن که اختراع -یا باز اختراع- اپل به شمار می روند، حالا در معرض انقراض توسط اختراع اصیل سامسونگ، یعنی فبلت قرار دارند. در اصل خطر آنقدر جدی است که اپل هم دنباله روی سامسونگ شده و می خواهد به طور ضربتی وارد بازار تلفن های غول پیکر شود.

نظر شما درباره فبلت ها چیست؟ آیا موافق نیستید که آنها بهترین فرم فکتور (لااقل برای آینده) بازار موبایل هستند؟

ویجیاتو

نظرات ۴۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟