سامسونگ در سال ۲۰۱۵ تراشه A9 اپل را تولید می کند.

سامسونگ در سال ۲۰۱۵ تراشه A9 اپل را تولید می کند.

چند سالی است که گفته می شد اپل در حال تغییر سازنده تراشه های سری A خود به دلیل اختلافاتش با سامسونگ است. اما گزارشی از دیجی تایمز منتشر شده که گویا سامسونگ مجددا از اپل سفارشاتی مبنی بر ساخت تراشه های ۱۴نانو متری دریافت کرده و قرار است سال آینده ساخته شود.

در متن این گزارش آمده: "با توجه به گفته منابع صنعتی در تایوان تیم سامسونگ و گلوبال فاندریز سفارشاتی برای ساخت پردازنده های ۱۴ نانومتری FinFET از اپل و کوالکام دریافت کرده و تولید آنها در اوایل سال ۲۰۱۵ آغاز می شود."

لازم به ذکر است چندی پیش سامسونگ برای بالا بردن ظرفیت تولید تراشه های خود و اپل با گلوبال فاندریز وارد همکاری شد.

به احتمال زیاد سفارشات ۱۴ نانومتری اپل برای تراشه های A9 خواهد بود و انتظار می رود در آیفون و آیپد سال آینده مورد استفاده قرار گیرند. البته این بدان معنی نیست که همه این تراشه را سامسونگ تولید می کند، بلکه اینتل و شرکت تایوانی TSMC به عنوان منابع بالقوه برای تولید بخشی از این تراشه معرفی شده اند.

شایان ذکر است که دیجی تایمز در گزارش خود به این نکته اشاره کرده که بارها شرکت تایوانی TSMC قصد دارد تولید تراشه های سری A اپل را به طور کامل از سامسونگ بگیرد. کما اینکه پیشتر برای تراشه A7 هم این اتفاق رخ نداد.

باید منتظر ماند تا عملکرد چیپ A8 را در آیفون ۶ ببینیم و از تغییرات آن مطلع شویم و بعد در مورد کارایی A9 حدس بزنیم. در هر حال این انتظار می رفت که سامسونگ حداقل بخشی از سفارشات ساخت تراشه های A9 را دریافت کند.

ویجیاتو

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato