رسیدن سهم بازار اپل به پایین ترین حد خود از سال ۲۰۱۱

مجموعه تحقیقاتی Kantar یکی از مؤسساتی است که وظیفه بررسی سهم بازار شرکت ها در کشور های مختلف را بر عهده دارد. این مجموعه به تازگی گزارشی را منتشر کرده که بر اساس آن اپل همچون دو سال گذشته در حال از دست دادن سهم بازار خود به تلفن های هوشمند اندرویدی است.

به گزارش Kantar گلکسی اس ۵ در اروپا، علیرغم تبلیغات گسترده سامسونگ، پس از آیفون ۵اس و ۵سی در ربطه سوم پر فروش ترین موبایل ها قرار گرفته است. این محصول در میان پنج بازار اصلی اروپا تنها توانسته ۱۷ درصد از مشتریان اپل را به تغییر موبایلشان متقاعد کند و ۵۸ درصد از خریداران کهکشانی سامسونگ از قبل مشتری این شرکت به حساب می آمده اند.

kantar-market-share-w600

اما در آمریکا سهم بازار آیفون به ۳۲.۵ درصد در اردیبهشت ماه رسیده که در مقایسه با آذر سال گذشته و میزان ۴۳.۹ درصدی آن، کاهش چشمگیری را شاهد بوده است. آخرین بار در سال ۲۰۱۱ بود که Kantar سهم بازار اپل در آمریکا را تا این حد پایین اعلام کرده بود و عدد ۲۲.۴ درصد را برای آن به ثبت رسانده بود.

پیش بینی می شود سهم بازار اپل تا زمان ارائه آیفون ۶ به بازار همچنان کاهش پیدا کند. در این بین بد نیست اشاره کنیم که موبایل های اندرویدی با سهم بازار ۶۱.۹ درصد در رتبه اول قرار دارند و مایکروسافت نیز با کاهشی نا امید کننده از ۵.۳٪ ، اکنون تنها ۳.۸ درصد از بازار را در اختیار دارد.

کاهش سهم بازار اپل در چرخه زمانی مشابه در سال های قبل نیز تکرار شده و هربار که موعد معرفی آیفونی جدید از سمت این شرکت نزدیک می شود، کاربران ترجیح می دهند تا خرید های خود را عقب بیندازند. بد نیست بدانید که سال گذشته نیز اپل ۱۲.۲ درصد افت سهم بازار را تجربه کرد که البته بلافاصله پس از عرضه آیفون جدیدش به بازار، توانست آن را جبران کند.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟