سامسونگ تولید تلویزیون های پلاسما را متوقف می کند

سامسونگ تولید تلویزیون های پلاسما را متوقف می کند

پلاسما یا LCD ؟ این سؤالی بود که در طول چند سال گذشته خریداران تلویزیون مدام از فروشنده ها می پرسیدند و تلاش می نمودند تا با سبک و سنگین کردن مزیت ها، برترین گزینه را برای خود انتخاب کنند.

اکنون به نظر می رسد که دیگر این سؤال محلی از اعراب ندارد. سامسونگ به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان تلویزیون اعلام کرده که ساخت محصولات پلاسما را تا ۴ ماه دیگر متوقف خواهد کرد تا از این طریق بتواند تمرکز بیشتری را بر روی تلویزیون های LCD و OLED قرار دهد.

سامسونگ اولین شرکتی نیست که ساخت تلویزیون های پلاسما را متوقف می کند؛ پیش از این پاناسونیک در سال گذشته اعلام کرده بود که دیگر محصولاتی با این تکنولوژی را روانه بازار نخواهد کرد. کره ای ها دلیل این اقدام خود را کاهش تقاضای خرید برای پلاسما ها اعلام کردند.

تلویزیون های پلاسما با وجود اینکه از لحاظ مصرف انرژی بسیار ضعیف تر از تکنولوژی های دیگر بودند، اما همچنان از لحاظ زاویه دید و کنتراست تصویر، برتری های قابل توجهی را دارا بودند. به هر ترتیب با در نظر گرفتن این موضوع که دو سازنده بزرگ دیگر از این تکنولوژی پشتیبانی نمی کنند، به نظر می رسد که زمان مرگ آن فرا رسیده است. هرچند شایان ذکر است که ال جی هنوز این مدل از محصولات را در خانواده تلویزیون های خود دارا است.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato