همه چیز درباره آیفون 13
استراتژی اشباع بازار، منجر به کاهش سود سامسونگ در سه ماهه دوم سال میلادی شد

استراتژی اشباع بازار، منجر به کاهش سود سامسونگ در سه ماهه دوم سال میلادی شد

سامسونگ همواره بازار و بودجه فروش عظیمی در حوزه تلفن همراه داشته است. اما گزارش سه ماهه دوم سال جاری میلادی مشخص می کند که حتی خود این شرکت هم از بزرگی بازارش به ستوه آمده است. سامسونگ قبول کرده که هزینه های جاری مربوط به تبلیغات و معرفی محصولات موجب ضعف در عرضه مناسب محصولاتش شده است. این مساله موجب کاهش ۲۴ درصدی درآمد شرکت نسبت به بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۱۳ شده است که نتیجه کاهش ۸ تا ۱۱ درصدی فروش محصولات حوزه دیجیتال سامسونگ است.

با وجود این، سامسونگ مدعی شده که بخشی از این کاهش فروش و درآمد بخاطر قوانین محدودکننده و حضور رقبا در اروپا بوده است. خصوصا در مورد محصولات رده پایین و میان رده که در این زمینه موتورولا رقیب اصلی سامسونگ به حساب می آید.

سختگیری مشتریان در انتخاب تلفن های سازگار با نسل چهارم نیز بر کاهش فروش سامسونگ موثر بوده است. همچنین به گفته سامسونگ، فبلت های ۵ و ۶ اینچی به طرز اعجاب آوری موجب کاهش فروش تبلت های ۷ و ۸ اینچی اش شده اند.

در نقطه مقابل، سامسونگ ادعا می کند گردش مالی اش ارتباطی با بازار تلفن های هوشمند و سیستم فروش اشباعی اش ندارد. اما به جای آن نوسان بازار ارز تاثیر زیادی روی صادرات این شرکت داشته است. در واقع ارزش وُون (ارز کره جنوبی) در حال رشد در برابر دلار و یورو است که اتفاق خوبی برای سامسونگ -در جایگاه یک صادرکننده- نیست. چرا که هزینه های تولید در داخل در مقایسه با درآمد شرکت و مشکلاتی که در فروش محصولاتش اشاره شد، افزایش پیدا کرده و موجب کاهش سود شرکت می شود.

به هر حال سامسونگ محتاطانه و با دید مثبت انتظار اواخر سال میلادی را می کشد و احتمالا قصد دارد با عرضه محصولاتی جدید -همچون گلکسی نوت ۴ در میانه پاییز- ورق را به سود خود برگرداند. البته با این امید که بازار فروشش دوباره به وضعیت قبل بازگردد.

نظرات ۲۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato