شیائومی در چین گوی سبقت را از نظر مقدار استفاده کاربران از آیفون ربود

شیائومی در چین گوی سبقت را از نظر مقدار استفاده کاربران از آیفون ربود

اندروید شاید از نظر تعداد دستگاه از دیگر پلتفرم ها پیشی گرفته باشد، اما همیشه این کاربران آیفونی بودند که در صدر بیشترین استفاده کنندگان از تلفن همراه قرار داشتند. از مرور اینترنت گرفته تا بازی و تفریح با اپلیکیشن ها.

موسسه تحقیقاتی مبتنی بر موبایل Flurry بالاخره در این زمینه هم اندروید پیشی گرفت. اما فعلا فقط در چین و به وسیله برند شیائومی!

این موسسه در گزارش خود چنین آورده:

"در بیش از ۶ سال گذشته، کاربران آیفون همیشه زمان بیشتری را نسبت به کاربران اندرویدی در اپلیکیشن ها می گذراندند. اما گویا امسال شرایط در حال عوض شدن است. در آنالیزی که ما به صورت تصادفی در ۲۳ هزار دستگاه در چین از ماه ژانویه ۲۰۱۴ انجام دادیم، دریافتیم شیائومی در حال حاضر صدرنشین بیشترین استفاده توسط کاربر قرار گرفته است."

این شرکت و مدیر عامل آن، به وضوح راه اپل را پیش گرفته اند و با کپی کردن (بخوانید الهام گرفتن!) از شیوه بازاریابی و طراحی محصولاتش (کپی می پد از آیپد مینی را به خاطر بیاورید) از اپل در حال پیشروی در خاک چین و دیگر اقصی نقاط دنیا است.

فعلا که سیاست این شرکت در چین موفق بوده اما باید دید تا کجا این موفقیت ها ادامه خواهد داشت. در حال حاضر شیائومی به رقیبی جدی برای اپل در چین تبدیل شده. اما آیا این شرکت چینی قادر به رقابت در کنار دیگر کمپانی ها در سطح بین المللی خواهد بود؟

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato