کنترل گوگل گلس به کمک امواج مغزی

گوگل گلس را شاید بتوان یکی از پیشرفته ترین گجت های حال حاضر دنیا دانست. اما به نظر می رسد این محصول گوگل تنها بستری است برای شکوفایی تکنولوژی های بیشتر.

تا کنون کاربران تنها می توانستند از طریق لمس دکمه کنار این عینک و صحبت کردن با آن، کنترل دستگاه را در دست گیرند؛ به تازگی شرکتی در لندن، پای را فراتر از این نهاده و شرایطی فراهم کرده تا کاربر قادر باشد به کمک امواج مغزی این محصول را کنترل نماید.

برای این منظور یک هدست مخصوص طراحی شده که با قرار گرفتن بر روی سر، امواج مغزی را گرفته و آن ها را به گوگل گلس ارسال می کند. در مرحله بعدی این امواج توسط اپلیکیشنی به نام MindRDR ترجمه می گردند و فرمان های لازم را در عینک اجرایی می کنند.

آگهی استخدام

در حال حاضر این نرم افزار تنها قادر به اجرای دستور عکس کردن و آپلود آنها در شبکه های اجتماعی است، اما سازنده این تکنولوژی نرم افزار آن را بر روی اینترنت در دسترس قرار داده و امیدوار است تا توسعه دهندگان مختلف، قابلیت های بیشتری را به آن اضافه کنند.

اما نحوه کار این سیستم به چه نحو است؟ برنامه MindRDR بر روی نمایشگر عینک خط سفیدی را به نمایش در می آورد، هرچه کاربر تمرکز بیشتری کند این خط کامل تر شده و سرانجام با رسیدن به میزانی مشخص دستور را اجرایی می نماید.

توسعه دهنده این تکنولوژی امیدوار است تا دستگاهش قادر باشد در آینده برای افراد معلول مفید واقع شود و به کمک گوگل گلس، بخشی از نیاز های آنان را برآورده کند. در ویدیو زیر سازندگان MindRDR توضیحات بیشتری را در مورد محصول خود ارائه می کنند که می توانید آن را مشاهده نمایید.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/MindRDR.mp4"]

 

ویجیاتو

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟