سونی 100 میلیون PS3، ویتا و PS4 فروخته است

مجموع فروش کنسول های نسل هفتمی و نسل هشتمی سونی (به استثنای PSP) از مرز 100 میلیون واحد گذشت و این یک افتخار بزرگ برای سونی محسوب می شود.

سونی ژاپن در ویدیوی جدیدی که منتشر کرد از این موضوع خبر داد که مجموع تولیدات این کنسول ها از مرز 100 میلیون واحد گذشته. حداقل 80 میلیون آن متعلق به پلی استیشن 3 است که از سال 2006 تا به امروز در بازار فعالیت دارد.

پلی استیشن 4 هنوز یک سال نشده که منتشر شده و همچنان هم در بسیاری از نقاط دنیا با مشکل کمبود و مساوی نبودن عرضه و تقاضا مواجه است. از سمت دیگر پلی استیشن ویتا چندان مورد اقبال عمومی نیست و فروش جالبی را تا امروز تجربه نکرده.

اگر در این آمار PSP را هم دخیل کنیم، سونی تا به امروز بیش از 180 میلیون واحد از کنسول های دو نسل اخیر خود فروخته. در سوی دیگر میدان نینتندو با وجود فروش ضعیف Wii U اما همچنان پیشتاز است و مجموع فروش هر 4 کنسول اش برابر با حداقل 310 میلیون واحد بوده.

پر فروش ترین کنسول بازی سونی پلی استیشن 2 بود که تا قبل از متوقف شدن خط تولید اش، 155 میلیون واحد تولید و فروش داشت؛ تقریبا دو برابر پلی استیشن 3. این ها نشان می دهد که یک رقیب جدی چگونه می تواند نیمی از سهم بازار را به یک باره از شرکتی قدرتمند چون سونی برباید.

ویجیاتو

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟